21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź w ziemi Jezusa

Ocena: 0
646

Na przełomie lipca i sierpnia ośmiu kleryków szóstego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi uczestniczyło w zorganizowanej przez metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia pielgrzymce po śladach Jezusa w Ziemi Świętej.

Fot. ks. Paweł Kłys / Idziemy

To już druga tego typu inicjatywa łódzkiego metropolity. W ubiegłym roku abp Ryś wraz z diakonami udał się na kilkudniowy wyjazd w Polskie Tatry. W tym roku celem wyprawy był Izrael.

– Wierzę, że pomysł ten zrodził się z Ducha Świętego, ale dokładnie nie potrafię powiedzieć, jak to się stało – mówi abp Ryś. – Już w ubiegłym roku chciałem – i udało mi się – pobyć z diakonami, którzy wchodzą w ostatni etap swojej formacji ku kapłaństwu. Jest to dla mnie ważne, by razem z nimi się modlić, razem odpoczywać i razem słuchać Słowa Bożego. Myślę, że jest to potrzebne nie tylko mnie, ale także im, aby bliżej poznali swojego biskupa, któremu złożyli już ślub posłuszeństwa, i jeszcze to powtórzą – da Pan Bóg – w przyszłym roku. Ja chcę znać swoich księży. Znać ich predyspozycje: nie tyle, co który potrafi, ile w czym bardziej się odnajduje.

– Ten wyjazd był dla mnie okazją do poznania i zobaczenia na żywo tego, o czym uczyłem się w seminarium – podkreśla dk. Konrad Sulmirski. – Jest to nie tylko łaska, która spotkała mnie i moich braci, ale także doświadczenie olbrzymiej wiedzy biblijnej i historycznej, którą nieustannie dzielił się z nami ksiądz arcybiskup.

W ciągu dziewięciu dni wspólnego pielgrzymowania po Ziemi Świętej diakoni łódzkiego Kościoła odwiedzili najważniejsze dla każdego chrześcijanina miejsca. W każdym z nich słuchali fragmentu Pisma Świętego i modlili się.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 33 (722), 18 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -