21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: poświęcenie kaplicy wspólnoty Chemin Neuf

Ocena: 0
1059

Bp Marek Marczak uroczyście otworzył i poświęcił dziś kaplicę oraz siedzibę wspólnoty Chemin Neuf, katolickiej wspólnoty pochodzącej z Francji, która od dziewięciu lat działa na terenie Łodzi.

2016-01-22 12:13
az / Łódź (KAI), mz

W słowie skierowanym do wiernych łódzki biskup pomocniczy powiedział, że to Bóg wybiera miejsca i ludzi, przez których mówi do nas i przez których działa. Zaznaczył również, że nie da się Boga zamknąć w świątyni, bo tam, gdzie dwóch lub trzech się spotyka w Jego imię, tam On jest obecny. Bóg jest obecny we wspólnocie ludzi.

Bp Marczak zwrócił uwagę, że ustanowienie Światowych Dni Młodzieży przez św. Jana Pawła II zbiega się z oficjalną inauguracją wspólnoty Chemin Neuf w Kościele katolickim.

Wspólnota Chemin Neuf chce zgromadzić w centrum Łodzi blisko 8 tys. młodych z całego świata. Już teraz 35 wolontariuszy z pięciu krajów przygotowuje tygodniowy festiwal „Paradise in the City”, który odbędzie się w ramach Światowych Dni Młodzieży jako część Dni w Diecezji.

Jak mówi o. Arnauld Bonnassies, odpowiedzialny za Międzynarodową Misję Młodych we Wspólnocie Chemin Neuf i za Festiwal „Paradise in the City", to sami młodzi wybrali temat spotkania – raj w mieście – bo byli przekonani, że to co przeżyjemy w tym roku w Łodzi będzie przedsmakiem raju.

Wspólnota Chemin Neuf, narodziła się z grupy modlitewnej w 1973 roku w Lyonie (Francja). Jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Obecnie liczy prawie 2 000 członków w ponad 30 krajach. Małżeństwa, rodziny, osoby konsekrowane, mężczyźni i kobiety wybierają przygodę życia wspólnotowego, żeby pójść za Chrystusem ubogim i pokornym, aby służyć Kościołowi i światu. Wspólnota od 20 lat organizuje spotkania młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży. Ponadto co roku organizuje we Francji międzynarodowy festiwal dla młodych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -