13 listopada
środa
Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: poświęcenie kaplicy wspólnoty Chemin Neuf

Ocena: 0
1075

Bp Marek Marczak uroczyście otworzył i poświęcił dziś kaplicę oraz siedzibę wspólnoty Chemin Neuf, katolickiej wspólnoty pochodzącej z Francji, która od dziewięciu lat działa na terenie Łodzi.

2016-01-22 12:13
az / Łódź (KAI), mz

W słowie skierowanym do wiernych łódzki biskup pomocniczy powiedział, że to Bóg wybiera miejsca i ludzi, przez których mówi do nas i przez których działa. Zaznaczył również, że nie da się Boga zamknąć w świątyni, bo tam, gdzie dwóch lub trzech się spotyka w Jego imię, tam On jest obecny. Bóg jest obecny we wspólnocie ludzi.

Bp Marczak zwrócił uwagę, że ustanowienie Światowych Dni Młodzieży przez św. Jana Pawła II zbiega się z oficjalną inauguracją wspólnoty Chemin Neuf w Kościele katolickim.

Wspólnota Chemin Neuf chce zgromadzić w centrum Łodzi blisko 8 tys. młodych z całego świata. Już teraz 35 wolontariuszy z pięciu krajów przygotowuje tygodniowy festiwal „Paradise in the City”, który odbędzie się w ramach Światowych Dni Młodzieży jako część Dni w Diecezji.

Jak mówi o. Arnauld Bonnassies, odpowiedzialny za Międzynarodową Misję Młodych we Wspólnocie Chemin Neuf i za Festiwal „Paradise in the City", to sami młodzi wybrali temat spotkania – raj w mieście – bo byli przekonani, że to co przeżyjemy w tym roku w Łodzi będzie przedsmakiem raju.

Wspólnota Chemin Neuf, narodziła się z grupy modlitewnej w 1973 roku w Lyonie (Francja). Jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Obecnie liczy prawie 2 000 członków w ponad 30 krajach. Małżeństwa, rodziny, osoby konsekrowane, mężczyźni i kobiety wybierają przygodę życia wspólnotowego, żeby pójść za Chrystusem ubogim i pokornym, aby służyć Kościołowi i światu. Wspólnota od 20 lat organizuje spotkania młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży. Ponadto co roku organizuje we Francji międzynarodowy festiwal dla młodych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 listopada

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.
Dziś w Kościele:
+ środa, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie obowiązkowe świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 6,1-11; Ps 82,3-4.6-7; Łk 17,11-19
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -