17 kwietnia
sobota
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: pielgrzymują, modląc się za miasto i region

Ocena: 0
427

„Ku trzeźwości narodu” to hasło XXVI pieszej pielgrzymki z łódzkiej katedry do grobu bł. ojca Rafała Chylińskiego w Łagiewnikach. Pielgrzymka ta odbywa się co roku w drugą sobotę maja, a jej głównym celem jest modlitwa w intencji trudnych problemów miasta i regionu.

Grób bł. Rafała Chylińskiego w łódzkim sanktuarium św. Antoniego w Łagiewnikach. Fot. ks. Paweł Kłys

W sobotę w katedrze św. Stanisława Kostki zgromadzili się wierni wraz ze swymi duszpasterzami, którzy po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie biskupa seniora Adama Lepy wyruszyli w drogę.

Zwracając się do podejmujących trud pielgrzymowania, biskup senior powiedział: – Każdy i każda z was, drodzy bracia i siostry, udaje się w tej pielgrzymce z jakimiś osobistymi intencjami, zamiarami, a może marzeniami, mając na uwadze potrzeby swoje i swoich bliźnich, najbliższych. Niech zatem te wasze oczekiwania spełnią się z Bożą pomocą i za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej, bo to jest Jej dzień! – zakończył.

Pątnicy przechodząc przez centrum niespełna milionowego miasta chcą zwrócić uwagę jego mieszkańców na to, że antidotum na trudności codziennego życia jest Pan Bóg, że tylko On może pomóc.

– Do Łagiewnik idę dziś wraz z rodzicami – mówił Janek Kornacki. – Pielgrzymujemy tym szlakiem co roku, jednak dziś modlę się w sposób szczególny, jak głosi hasło, o trzeźwość narodu. Jestem gimnazjalistą i modlę się za moich kolegów, by byli wolni od nałogów – dodaje.

Jak dowiadujemy się od ks. Marcina Majdy, diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie, wspólne pielgrzymowanie zakończy się Eucharystią, a następnie zawierzeniem miasta i jego mieszkańców przy grobie bł. Rafała Chylińskiego, w Sanktuarium św. Antoniego w łódzkich Łagiewnikach.

Pielgrzymkę jak co roku zorganizowała Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Oczy Pana zwrócone na bogobojnych.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter