24 lutego
poniedziałek
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: nowi szafarze Komunii świętej

Ocena: 0
903

Około 80 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej z 38 parafii archidiecezji łódzkiej uroczyście wprowadził dziś do posługi bp Ireneusz Pękalski.

2016-03-12 17:17
az / Łódź (KAI), mz

Będą oni odtąd mogli pomagać podczas udzielania Komunii świętej w parafiach, gdy zabraknie odpowiedniej liczby szafarzy zwyczajnych.

W homilii bp Pękalski przypomniał, że dobiega końca kolejny tydzień Wielkiego Postu i że już za chwilę będziemy przeżywać najważniejszy tydzień całego roku liturgicznego. – Tydzień, w którym będziemy wspominać, w Wielki Czwartek, ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Będziemy Bogu dziękować za te liczne i ważne dary, jakie wysłużył nam Jezus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie – mówił ksiądz biskup.
– Powinniśmy do tych uroczystości jak najlepiej się przygotować, dlatego w każdym momencie Wielkiego Postu korzystamy z różnych możliwości ażeby popatrzeć na swoje życie i postawić sobie pytania: czym się kieruję w moim życiu, jakimi zasadami, jakimi wartościami? Czy moje życie moje wybory mogą się Bogu podobać? Bogu który tak nas umiłował, że dal nam swojego Syna, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne. Czy rzeczywiście ufam Bogu i w Nim pokładam nadzieję? Czy On jest dla mnie tarczą? Czy pozwalam działać Jego łasce we mnie? Co uczynić żeby moje życie podobało się Panu Bogu?

– Trzeba wszystko budować na fundamencie, jakim jest Eucharystia – żywy obecny Jezus, aż do skończenia świata. Tak Eucharystię rozumiał m.in. św. Jan Paweł II. W jego życiu Eucharystia była centrum każdego dnia. Wy, drodzy kandydaci do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej – zwrócił się do nich ksiądz biskup Pękalski – przez swoją odważną decyzję, wsparci modlitwami swoich najbliższych i całego Kościoła zechciejcie także od tej pory iść tą drogą jeszcze bardziej zdecydowanie i z jeszcze większą nadzieją.

Pierwsze błogosławieństwo i posłanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w archidiecezji łódzkiej, miało miejsce w katedrze, w 2003 roku.

Nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej może zostać mężczyzna, w wieku 35-65 lat, odznaczający się: dojrzałością w wierze, wzorowym życiem moralnym i solidnością w życiu zawodowym, małżeńskim i rodzinnym. Kandydat musi przejść odpowiednią formację teologiczną i uzyskać aprobatę własnego księdza proboszcza oraz błogosławieństwo biskupa miejsca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 lutego

Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!
Dziś w Kościele: Niedziela, VII tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Kpł 19, 1- 2. 17- 18; Ps 103, 1b-4. 8.10.12-13; 1 Kor 3, 16-23; Mt 5, 38-48
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -