24 czerwca
poniedziałek
Jana, Danuty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: Marsz dla Jezusa 2016

Ocena: 0
1057

Pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” tradycyjnie już w Łodzi w Niedzielę Palmową przeszedł Marsz dla Jezusa. To główny punkt 31. diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży.

2016-03-20 22:35 
az / Łódź (KAI), sg

Kilka tysięcy młodych ludzi z całej archidiecezji przeszło wraz z metropolitą łódzkim, abp. Markiem Jędraszewskim z Pl. Wolności do łódzkiej archikatedry. Towarzyszył im śpiew i taniec. Wyruszając wszyscy wspólnie wykonali na placu hymn Światowych Dni Młodzieży, a metropolita łódzki poświęcił palmy.

W marszu młodzi nieśli transparenty, flagi Łodzi Piotrowej i Światowych Dni Młodzieży oraz namalowany na płótnie wizerunek św. Jana Pawła II oraz Jezusa Miłosiernego. W marszu szli również młodzi przebrani za Papieża Polaka i św. Faustynę – patronów ŚDM w Polsce.

Młodzi uczestnicy marszu chcieli w ten symboliczny sposób poczuć wspólnotę młodych z całej archidiecezji i przygotować się do przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Po dotarciu do katedry, młodzi przeszli przez Bramę Miłosierdzia, przed którą czekała na nich chrzcielnica z wodą święconą. 

Abp Jędraszewski w katedrze sprawował Mszę Świętą. W homilii zaapelował do licznie zgromadzonych, by zawsze pamiętali, że są przybranymi synami i córkami Boga. – Wy młodzi przybyliście tutaj w pielgrzymce, aby potwierdzić to przybranie za synów, aby je na nowo wybrać, aby z niego kształtować swoją egzystencję, aby do Niego przybliżać i przyciągać innych. Bądźcie błogosławieni, bądźcie błogosławieni wraz z Maryja, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana – mówił metropolita łódzki.

Zachęcił też młodzież, by była miłosierna tak, jak miłosierny jest Bóg. – Być miłosiernym jak Ojciec to znaczy dawać to co najlepsze w nas – innym, tak by ich przyciągać do Boga. Aby mówić słowem, życiem, przykładem, uśmiechem na ustach – jest Bóg, jest Chrystus, który umiłował nas aż do końca – tłumaczył kaznodzieja. 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy 31. diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży otrzymali na pamiątkę breloczek z logo Łodzi Piotrowej i hasłem tegorocznego spotkania.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 czerwca

Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan.

Dziś w Kościele: poniedziałek XII tydzień zwykły
+ uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Jr 1,4-10 ; Ps Ps 71,1-4a.5-6ab.15ab.17; 1P 1,8-12 ; Łk 1,5-17.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)