20 lutego
środa
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ŚDM: "Dziękuję" dla łódzkich służb mundurowych

Ocena: 0
479

– Ta Eucharystia to nasze wspólne dziękczynienie. To jest moje i kapłanów tutaj obecnych podziękowanie wam, moi drodzy, a przez was waszym koleżankom i kolegom, dla których służba Ojczyźnie przybrała tak wspaniały i szlachetny kształt i wydała tak wspaniały owoc – mówił w środę abp Marek Jędraszewski podczas Mszy świętej w łódzkiej archikatedrze.

2016-10-12 19:26
xpk / Łódź (KAI), mz

Liturgia była dziękczynieniem za pracę służb mundurowych Łodzi i województwa łódzkiego podczas Światowych Dni Młodzieży.

Podczas diecezjalnego dziękczynienia dla służb mundurowych Łodzi i województwa łódzkiego za ofiarną posługę w czasie ŚDM metropolita łódzki przypomniał w homilii wagę obchodzonej tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wskazał na wielkie znaczenie Kościoła w historii naszej ojczyzny. – Czy to się komuś podoba, czy nie, nie można mówić o Polsce, bez odniesienia do Boga, wiary i Kościoła. Nie można mówić o Polsce w oderwaniu od jej 1050-letniej chrześcijańskiej historii – podkreślił arcybiskup.

Abp Jędraszewski zaznaczył, że to, że zarówno podczas Dni w Diecezjach, jak i w trakcie centralnych uroczystości w Krakowie nie wydarzyło się nic zagrażającego zdrowiu i życiu uczestników tego spotkania, można przypisać Bożej łasce i wstawiennictwu Jana Pawła II.

– Wiemy dobrze, że Boża Opatrzność w swych niezgłębionych zamiarach posługuje się ludźmi. Posługiwała się i wami, drodzy bracia i siostry. Za tę waszą otwartość na najwspanialsze zamiary wobec nas: polskiego narodu i Kościoła katolickiego w Polsce, chcemy dziś Panu Bogu i wam podziękować podczas tej Eucharystii - powiedział hierarcha. Podziękował również za zaangażowanie służb mundurowych Łodzi i województwa łódzkiego i ofiarną pracę wszystkich zaangażowanych w organizację Światowych Dni Młodzieży.

Po Mszy świętej przedstawiciele służb złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, znajdującym się na placu katedralnym.

W uroczystości wzięli udział przełożeni i kapelani Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policji, straży miejskiej, straży pożarnej, straży granicznej, Izby Celnej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -