10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

List Prezydium KEP po śmierci o. Jana Góry

Ocena: 0
1195

W związku ze śmiercią o. Jana Góry OP Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przesłało na ręce prowincjała dominikanów list kondolencyjny.

2015-12-22 21:46
BP KEP / Warszawa, mz

"Zakon Ojców Dominikanów oraz cały Kościół w Polsce żegna zasłużonego duchownego, którego modlitwa, praca i wielkie oddanie współkształtowały profil duszpasterskiej troski Kościoła o życie religijne młodego pokolenia w naszym kraju" – czytamy w liście.

Przedstawiamy treść listu:

Warszawa, dnia 22 grudnia 2015 r.

Czcigodny Ojcze Prowincjale!

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci O. Jana Góry, dominikanina, charyzmatycznego duszpasterza młodzieży. Jego nagłe odejście do Domu Pana naszego życia uzmysłowiło nam prawdę, jak wielkim darem dla Kościoła była Osoba tego wyjątkowego zakonnika.

Świętej pamięci o. Góra, będąc świadkiem Jezusa Chrystusa, człowiekiem głębokiej wiary oraz pełnym miłości duszpasterzem, swoje liczne talenty i uzdolnienia wykorzystywał w dynamicznym zaangażowaniu na rzecz duchowego dobra ludzi młodych. Całe swoje kapłańskie oraz zakonne życie poświęcił służbie Bogu i Kościołowi.

Znany i ceniony współorganizator VI Światowego Dnia Młodzieży na Jasnej Górze w 1991 r., inicjator dorocznych spotkań młodych na Polach Lednickich, pozostanie w naszej pamięci także jako twórca innych, znanych dzieł duszpasterskich. Należą do nich m.in. młodzieżowe kolokwia w Ustroniu-Hermanicach, Dom Świętego Jacka – ośrodek duszpasterski na górze Jamna niedaleko Tarnowa wraz z Sanktuarium Matki Niezawodnej Nadziei, czy Laboratorium Wiary Jana Pawła II na Polach Lednickich.

Zakon Ojców Dominikanów oraz cały Kościół w Polsce żegna zasłużonego duchownego, którego modlitwa, praca i wielkie oddanie współkształtowały profil dusz-pasterskiej troski Kościoła o życie religijne młodego pokolenia w naszym kraju.

W geście braterskiej i chrześcijańskiej solidarności łączymy się dzisiaj w modlitwie z Czcigodnym Ojcem Prowincjałem, a także z wszystkimi Członkami Rodziny Zakonnej, którzy boleją nad śmiercią Współbrata. Niech Pan, który wezwał do siebie śp. o. Jana Górę, przyjmie swojego wiernego Sługę i – obmywszy go w niewyczerpanych strugach Bożego Miłosierdzia – da mu udział w radości oraz chwale zbawionych.

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter