5 lipca
niedziela
Marii, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Licheń: trwają rekolekcje biskupów z Azji

Ocena: 0
961

Biskupi z Azji Centralnej przebywają w sanktuarium maryjnym w Licheniu na rekolekcjach wielkopostnych. Wczoraj spotkał się z nimi ordynariusz diecezji włocławskiej, bp Wiesław Mering.

2016-02-19 14:07
ra / Licheń (KAI), mz

Wspólnej liturgii przewodniczył watykański prefekt ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kard. Robert Sarah.

We czwartek 18 lutego włocławscy biskupi Wiesław Mering i Stanisław Gębicki koncelebrowali Mszę świętą w kaplicy domu zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu. Eucharystii, sprawowanej w języku łacińskim, przewodniczył kard. Robert Sarah, watykański prefekt ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który przygotował rozważania w trakcie rekolekcji.

W słowie skierowanym do obecnych na Eucharystii kapłanów odniósł się do czytania z Księgi Estery, która pragnąc uratować siebie i naród wybrany, całą nadzieję złożyła w modlitwie. Zdaniem kaznodziei, modlitwa jest otwieraniem się na Boga, który prowokuje do miłości, oczyszcza ją i umacnia. Tylko modlący się szczerze Kościół jest w stanie żyć w pełni słowem Bożym – głosząc je i praktykując – mówił kard. Sarah.

Po Mszy świętej uczestnicy rekolekcji oraz biskupi włocławscy zgromadzili się na konferencji, w trakcie której nastąpiła wymiana doświadczeń duszpasterskich zdobytych w różnych stronach świata.

W rekolekcjach udział biorą: bp Jose Luis Mumbiela Sierra, bp Adelio Del’Oro, bp Atanasius Schneider, abp Tomash Peta, administrator apostolski Dariusz Buras, mitrat Vasyl Govera (Kazachstan); bp Jerzy Maculewicz (Uzbekistan); bp Nikolaus Messmer (Kirgistan); o. Andrzej Madej (Turkmenistan); o. Pedro Ramiro Lopez (Tadżykistan) oraz abp Jan Paweł Lenga MIC, marianin, emerytowany biskup diecezji Karaganda w Kazachstanie, obecnie rezydent domu zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Za 9,9-10; Ps 145,1b-2.8-11.13-14; Rz 8,9.11-13; Mt 11,25-30
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter