28 maja
poniedziałek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

KSM zaprasza na rekolekcje kapłańskie

Ocena: 0
1601
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza księży do wzięcia udziału w rekolekcjach kapłańskich, które odbędą się 19-22 października w Wigierskim Areopagu Nowej Ewangelizacji, na terenie klasztoru pokamedulskiego w Wigrach koło Suwałk.
2015-08-24 16:00
KSM, lk / Warszawa, mz
 
Nauki duchowe poprowadzi ks. dr Sławomir Augustynowicz, wykładowca teologii moralnej, asystent Akcji Katolickiej w diecezji świdnickiej. W rekolekcjach weźmie udział bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

KSM wyjaśnia, że zaproszenie na rekolekcje skierowane jest do kapłanów pełniących funkcję asystentów oddziałów i kół KSM oraz księży zainteresowanych metodami i pomysłami prowadzenia działalności duszpasterskiej z młodzieżą.

"Zaproszenie kierujemy nie tylko do duszpasterzy z Polski, ale w tym roku szczególnie gorąco zapraszamy również księży znających język polski z krajów sąsiednich, jak Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Rosja, Ukraina, Słowacja, Czechy" – wyjaśniają członkowie Prezydium Krajowej Rady KSM.

Rekolekcje mają pomóc w zapoznaniu się kapłanów z nowymi formami duszpasterstwa młodzieży, ukierunkowanymi m.in. na angażowanie młodych świeckich w życie Kościoła.

Zdaniem KSM, właściwie realizowane duszpasterstwo młodzieży, aktywizujące ją do odkrywania swojej roli i misji w świecie, może prowadzić do formowania przyszłych elit katolickich, zgodnie z „Dekretem o apostolstwie świeckich” i adhortacją „Christifideles Laici”.

Rekolekcje odbędą się w tzw. Wigierskim Areopagu Nowej Ewangelizacji, na terenie malowniczo położonym klasztorze pokamedulskim. Klasztor znajduje się na półwyspie daleko wychodzącym na jezioro Wigry, wchodzące w skład Wigierskiego Parku Narodowego, w bliskiej odległości od Puszczy Augustowskiej.

Uczestnicy rekolekcji na zakończenie otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu z zakresu wiedzy i form pracy z młodzieżą.

Zgłoszenia należy kierować na adres: Biuro Prezydium Krajowej Rady KSM, ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa oraz pod nr tel. 68 453 92 73 lub e-mail: prezydiumksm@gmail.com.

Informacje także na stronie www.ksm.org.pl.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły