28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ks. Koprianiuk nowym dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM

Ocena: 0
575

Biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych im podległych. Zmiany nastąpiły na wielu stanowiskach. Powołano m.in. nowego Przewodniczącego Komisji ds. Misji oraz Przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. Wśród powołanych jest nowy dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży przy KEP ks. Tomasz Koprianiuk, który udzielił Radiu Warszawa komentarza w tej sprawie.

Fot. Facebook/Grzegorz Suchodolski

Zostałem poproszony przez biskupa Grzegorza Suchodolskiego oraz przez naszego biskupa diecezjalnego Kazimierza Gurdę, by w tej nowej sytuacji podjąć się tej misji bycia dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Nie mając zbyt wiele czasu na przemyślenia tej sprawy, po prostu powiedziałem tak. Jeżeli jest taka wola i taka potrzeba, to przyjąłem to w tym momencie. Teraz jesteśmy pewnie na etapie jakiegoś „nowego rozdania”.

– wyjaśnia ks. Tomasz Koprianiuk.

Ksiądz Koprianiuk z młodzieżą pracuję od czasu Światowych Dni Młodzieży w Rzymie w 2000 roku. Przyznał, że na nowym stanowisku oddaje się woli Boga i zawierza opiece Ducha Świętego.

Jeśli Pan Bóg w tym wszystkim jest, to dzieło samo w sobie zawsze będzie dobre, niezależnie czy ja to będę tym dyrektorem czy ktoś inny. Akurat w tym momencie Pan Bóg chce, aby na tym odcinku w ten sposób to wyglądało. Więc przyjmuję to z pokorą i zapraszam wszystkich, którzy chcą współtworzyć czy uczestniczyć w tej misji Kościoła, która jest w jakiś sposób przez Światowe Dni Młodzieży realizowana, aby też włączyli się w to dzieło.

– dodaje.

Inne tematy, którymi zajęli się biskupi to: podsumowanie wizyty ad limina apostolorum, Synod Biskupów o synodalności, sprawy duszpasterstwa rodzin oraz sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Lista decyzji podjętych podczas 390. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski wraz z nazwiskami osób mianowanych, jest dostępna na stronie internetowej Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter