21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków-Łagiewniki: wkrótce Jubileuszowy Kongres Miłosierdzia

Ocena: 0
778

Już 7 kwietnia 2016 roku w Krakowie odbędzie się Jubileuszowy Kongres Miłosierdzia.

2016-04-06 11:20
pra / Kraków (KAI), sg

Miejscem spotkania czcicieli Bożego Miłosierdzia będzie Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie ostatnie lata swojego życia spędziła św. Siostra Faustyna Kowalska i gdzie św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

– Ten kongres jest związany z Rokiem Jubileuszowym, to Ojciec Święty Franciszek zdopingował nas do tego, żebyśmy zorganizowali taki nadzwyczajny kongres – mówi ks. prof. Jan Machniak, rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia i przypomina, że w Krakowie organizowane są co trzy lata kongresy miłosierdzia o wymiarze międzynarodowym.

Jubileuszowy Kongres Miłosierdzia odbędzie się pod hasłem „Miłosierdzie w praktyce duszpasterskiej”. Na kongres zostali zaproszeni księża, którzy pracują w sanktuariach Bożego Miłosierdzia i miejscach, gdzie zlokalizowano jubileuszowe bramy miłosierdzia. – Chodzi o to, żeby podzielić się doświadczeniem jak przeżywać rok miłosierdzia, jak się modlić w tym szczególnym roku – mówi ks. Machniak.

Podczas Kongresu czynna będzie w Auli św. Jana Pawła II (obok bazyliki) recepcja. Będzie tam można nabyć materiały kongresowe i wiele materiałów związanych z Jubileuszem Miłosierdzia. W spotkaniu może wziąć udział każdy, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Organizatorami Kongresu są Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -