2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kościoły Europy wezwały do uznania integralności terytorialnej Ukrainy

Ocena: 0.3
340

Konferencja Kościołów Europejskich (KEK) potępiła bezprawne i okrutne wtargnięcie Rosji na Ukrainę. Wezwała też do uznania i poszanowania integralności terytorialnej napadniętego kraju. Czytamy o tym w oświadczeniu wydanym na zakończenie XVI zgromadzenia ogólnego KEK, które odbyło się w Tallinie. Konferencja Kościołów Europejskich skupia 114 Kościołów protestanckich, anglikańskich, prawosławnych i starokatolickich z całego kontynentu, liczących łącznie ponad 380 mln wiernych.

 

fot. VaticanNews

Nie ma powodu, który usprawiedliwiałby agresję na niepodległe państwo: politycznego, prawnego czy moralnego. Wspieramy naród Ukrainy, który pragnie obronić swą ziemię. Terytorialną integralność Ukrainy powinien uznać cały świat

– czytamy w oświadczeniu Konferencji Kościołów Europejskich. Uczestnicy spotkania zapewniają też o modlitwie za tych, którzy cierpią w wyniku następstw tej wojny. Wyrażają zarazem ból z powodu tak wielu ofiar, doznawanych ran i zniszczeń.

Uczestnicy spotkania w Tallinie wysoko ocenili też wysiłki Kościołów i chrześcijan, którzy pospieszyli z pomocą humanitarną i duchową dla poszkodowanych i nadal to czynią. Ponadto potępili groźbę użycia broni jądrowej i wskazali, że łamania praw człowieka, nawet w kontekście wojny, nie można usprawiedliwiać.

Ci, którzy rozpętali tę wojnę, którzy propagują kłamstwa i dezinformację, powinni ponieść odpowiedzialność za to wszystko

– podkreślono w dokumencie. Członkowie Konferencji Kościołów Europejskich wezwali Kościoły, rządy i społeczeństwo obywatelskie do poparcia oporu Ukrainy przeciw agresji ze strony Rosji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter