6 marca
sobota
Rózy, Jordana, Agnieszki
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kościół w USA: wyrok Sądu Najwyższego może zmuszać nas do działań sprzecznych z wiarą

Ocena: 0
331

Niedawną decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego ustawa antydyskryminacyjna z 1964 roku powinna dotyczyć także praw homoseksualistów i osób transpłciowych. Może to oznaczać, że Kościoły w Ameryce bedą zmuszone do m.in. udzielania tzw. „ślubów homoseksualnych”, a ich wierni - do działań sprzecznych z ich sumieniem.

 

Fot. Wikimedia Commons

Zaniepokojenie wyrokiem amerykańskiego SN wyraził przewodniczący episkopatu USA, abp José H. Gomez, który obawia sie, że wsomniany wyrok zostanie użyty do niszczenia wolności religijnej i wolności sumienia. Wydał on w tej sprawie specjalne oświadczenie.

(treść oświadczenia w tłumaczeniu na język polski)

Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych faktycznie przedefiniował prawne znaczenie „płci” w ustawie dotyczącej praw obywatelskich w naszym kraju. Jest to niesprawiedliwość, która będzie miała konsekwencje w wielu dziedzinach życia.

Likwidując piękne różnice i relacje komplementarne między mężczyzną a kobietą, lekceważymy chwałę Bożego stworzenia i szkodzimy rodzinie ludzkiej, pierwszej komórce społeczeństwa. Nasza płeć, niezależnie od tego, czy jesteśmy mężczyznami, czy kobietami, jest częścią Bożego planu wobec stworzenia i względem naszego życia. Jak z wielką wrażliwością naucza papież Franciszek, życie w prawdzie z darami, jakie zaplanował Bóg w naszym życiu wymaga, abyśmy przyjmowali naszą tożsamość cielesną i seksualną z wdzięcznością od naszego Stwórcy. Nikt nie może znaleźć prawdziwego szczęścia, podążając drogą, która jest sprzeczna z Bożym planem.

Każda osoba ludzka jest stworzona na obraz i podobieństwo Boga i bez wyjątku musi być traktowana z godnością, współczuciem i szacunkiem. Ochrona naszych bliźnich przed niesprawiedliwą dyskryminacją nie wymaga ponownego zdefiniowania ludzkiej natury.

Modlimy się, aby Kościół, z pomocą Maryi, Matki Bożej, mógł kontynuować swoją misję niesienia Jezusa Chrystusa każdemu mężczyźnie i każdej kobiecie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 marca

Sobota, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
«Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 15,1-3.11-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 6 marca par. Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter