5 grudnia
sobota
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Konsekracja Świątyni w Ostrówku (zdjęcia)

Ocena: 0
262

Ostrówek był ostatnim etapem świeckiego życia Heleny Kowalskiej znanej później jako św. Faustyna Kowalska. W dniu 13 września bieżącego roku bp Romuald Kamiński konsekrował świątynię.

Fot. Patryk Lubryczyński

Czcigodni bracia kapłani, drodzy siostry i bracia zgromadzeni dzisiaj na tej niezwykłej liturgii. Jeśli Bóg pozwoli to ta świątynia będzie trwała przez następne pokolenia. I już może nie być takiej okazji, aby przeżyć to, co nazywamy uroczystym poświęceniem Domu Bożego. Dlatego dziękujmy Bogu za to, że na czas naszego pokolenia przypadła tego rodzaju uroczystość pełna symboli i mocy. To jest także w pewnym sensie finał kilkudziesięciu lat wielkiego trudu, ale połączonego z radością i nadzieją, że w tej społeczności powstał Dom Naszego Ojca

– powiedział w homilii bp warszawsko-praski.

Ks. proboszcz Marcin Łukasiewicz przypomniał podczas uroczystości, że w dniu 8 grudnia 1966 r. pierwszy proboszcz parafii ks. Henryk Drożdż, wówczas wikariusz parafii w Klembowie odprawił pierwszą Msze św. w kaplicy w Ostrówku.

Ważnym wydarzeniem było poświęcenie kaplicy p.w. NMP Matki Kościoła w dniu uroczystości Bożego Ciała, przez ks. kard Stefana Wyszyńskiego, także Prymas Tysiąclecia erygował parafię 15 kwietnia 1981 r. z terenu wydzielonego z parafii Klembów i Poświętne. W dniu 8 września 1985 r. nowy Kościół według projektu arch. Janusza Stępkowskiego poświecił bp Jerzy Modzelewski

– przywołał najważniejsze kalendarium parafii ks. proboszcz. Po Mszy świętej konsekracyjnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na obiad na terenie domu parafialnego.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Sobota, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni
Pan jest naszym sędzią, Pan naszym prawodawcą,
Pan naszym królem, on nas zbawi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 30,19-21. 23-26; Ps 147A,1-6; Mt 9,35 – 10, 1. 5-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter