24 maja
piątek
Joanny, Zuzanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Koło Pana Jezusa

Ocena: 5
821

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy tłumy warszawiaków znów zgromadzą się na skraju parku Moczydło u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy, aby przy posągu Jezusa Miłosiernego wypraszać łaski dla siebie i dla świata.

fot. Sylwia Uryga/Idziemy

Bo mieszkańcy stolicy też mają swoje Łagiewniki. Tak zresztą nazwał to miejsce kard. Kazimierz Nycz. Inicjatorem budowy figury Chrystusa Miłosiernego oraz odbywających się u jej podnóża nabożeństw jest ks. infułat Jan Sikorski, były wieloletni proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole.

– Zbliżał się przełom wieków i pomyślałem sobie, że powinno to być jakoś uczone w naszej parafii. W porozumieniu z wiernymi ustaliliśmy, że skoro to wydarzenie będzie czczone w Kościele pod hasłem miłosierdzia Bożego i w duchu dziękczynienia za kanonizację św. Faustyny, to niech tu stanie figura Pana Jezusa Miłosiernego – opowiada ks. Sikorski.

U zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy stanął więc solidny, mierzący sześć metrów, wykonany z brązu posąg Zbawiciela. Figura osadzona jest na wielkim granitowym cokole, na którym widnieją znane wszystkim słowa: „Jezu, ufam Tobie”. Ustawione wokół cokołu ogromne łupy kamienne symbolizują naszą porozbijaną psychikę i skłócone społeczeństwo, a wznosząca się figura Chrystusa Miłosiernego ma wszystkim wskazywać drogę do jedności.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 17 (706), 28 kwietnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 12 maja 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 maja

"To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali."

Dziś w Kościele: piątek V tygodnia Wielkanocy
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 15,22-31; Ps 57 (56),8 i 10.11-12; J 15,12-17
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -