29 lutego
sobota
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Tagle: Miłosierdzie jest zgodne z prawdą i sprawiedliwością

Ocena: 0
1247

W kontekście ogłoszonego przez Franciszka Roku Jubileuszowego, a także niedawnego Synodu Biskupów pytano nieraz, czy podkreślając wartość Miłosierdzia, nie osłabia się prawdy.

2015-12-02 23:06
(KAI/RV) / Watykan, mz

– W Biblii, w Sercu Bożym miłosierdzie, prawda i sprawiedliwość nie są ze sobą sprzeczne. Bóg jest Miłosierdziem dlatego, że jest sprawiedliwy, dlatego że jest prawdą – w ten sposób odpowiedział na to pytanie w rozmowie z Radiem Watykańskim filipiński kardynał Luis Tagle, przewodniczący Caritas Internationalis.

– Bóg jest Miłosierdziem dlatego, że jest sprawiedliwy, dlatego że jest Prawdą. Pan zna prawdę o stanie, w jakim znajduje się człowiek i właśnie dlatego może być Miłosierdziem – tłumaczył arcybiskup Manili. Jednocześnie zaznaczył, że "Miłosierdzie Boże przewyższa ścisłą ludzką sprawiedliwość «jeden za jeden», gdyż Pan sprawiedliwości jest też ostatecznym Trybunałem dla ofiar niesprawiedliwości". Dodał, że "sprawiedliwość Boża jest Miłosierdziem dla ofiar tego świata".

– W Caritas bardzo się cieszymy, że Drzwi Miłosierdzia zostaną otwarte nie tylko u św. Piotra i w innych bazylikach większych, ale że Ojciec Święty pragnie otworzyć Bramy Miłosierdzia w każdej wspólnocie! – powiedział rozmówca rozgłośni papieskiej.

Oznajmił, że jako przewodniczący Caritas Internationalis napisał do tworzących ją organizacji, by "znalazły i otworzyły takie bramy, przez które wierni będą mogli pójść w pielgrzymce do ubogich". Wyraził przekonanie, że "Bóg na pewno chętnie przyjmie tych pielgrzymów nie w bazylikach, ale na ulicach, w więzieniach, w szpitalach, na peryferiach”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają
Dziś w Kościele: sobota po Popielcu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 58,9b-14; Ps 86,1b-6; Łk 5,27-32
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
29 lutego – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -