9 grudnia
czwartek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Scherer: wiele problemów społecznych wynika z rozbicia rodziny

Ocena: 5
253

„Mam nadzieję, że proces synodalny będzie dla Kościoła czasem przebudzenia, nową nadzieją, bo jest to dynamizm, który wychodzi od tego, co na dole, nawet jeśli decyzje będą podejmować biskupi i papież" – uważa kard. Odilo Pedro Scherer. Hierarcha podkreśla, że z procesu synodalnego wyjdziemy z bardziej realistyczną wizją Kościoła.

Fot. pixabay.com/CCO

Rozmawiając z portalem Nuova Bussola Quotidiana, metropolita São Paulo odniósł się do różnych wyzwań, których doświadcza dziś Brazylia. Zwrócił uwagę, że wiele problemów społecznych, z którymi ma ona dziś do czynienia, wynika z niszczenia rodziny.

Kiedy rodzina nie jest już chroniona, jej struktura zaczyna się rozpadać i nie ma już warunków, w której rodzina może być oparciem dla swoich członków.

– powiedział kard. Scherer. Zaznaczył jednocześnie, że rodzina nadal jest podstawowym dobrem społeczeństwa i to również wtedy, gdy społeczeństwo gardzi nią, a nawet niszczy szkodliwymi prawami.

Brazylijski purpurat przyznał, że pokrzepieniem był dla niego udział w wielkim Marszu dla życia, który odbył się 8 października.

To było piękne móc zobaczyć tak wiele młodych małżeństw z małymi dziećmi i ciężarnych kobiet, dziękujących Bogu za otrzymany dar. Ten obraz jest znakiem nadziei, bo jeśli nie ma życia, to jaka może być przyszłość dla ludzkości?

– podkreślił kard. Scherer.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Juana Diego Cuauhtlatoatzin
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy.
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 11, 11-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter