5 października
czwartek
Placyda, Apolinarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Pell opublikuje swoje więzienne zapiski

Ocena: 0
635

Kard. George Pell opublikuje „więzienny dziennik”, w którym podzieli się refleksjami nad swoim życiem w więzieniu, Kościołem katolickim, pracą w Watykanie, polityką, społeczeństwem i sportem. Pierwszy tom dziennika liczącego w sumie ok. 1000 stron zostanie opublikowany w 2021 r. przez amerykańskiego wydawcę Ignatius Press. 79-letni kardynał spędził w więzieniu 404 dni, zanim Sąd Najwyższy Australii uniewinnił go 7 kwietnia br. od zarzutów rzekomego molestowania małoletnich.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

W 2018 kard. Pell, były ordynariusz Sydney i prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Ekonomii został uznany winnym przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Bezpodstawnie skazano go na 6 lat więzienia za rzekome seksualne molestowanie dwóch 13-letnich chłopców z chóru w katedrze świętego Patryka w Melbourne. Kard. Pell został osadzony w więzieniu o zaostrzonym rygorze. 7 kwietnia uniewinniono go jednomyślnym orzeczeniem Sądu Najwyższego.

Nie było to tylko zwycięstwo jednego człowieka, ani Kościoła w Australii. Pokazało to całemu światu,  jak daleko posuwają się wrogowie Kościoła i jak oszukańczy są oni, by go zdyskredytować

- napisał ks. Joseph Fessio SJ. 

Jak poinformował amerykański jezuita, więzienny dziennik kard. Pella liczy ok. tysiąca stron. Wydawnictwo Ignatius Press opublikuje go w trzech lub czterech tomach. Pierwszy trafi do księgarń na wiosnę przyszłego roku.

Ten dziennik ukazuje kard. Pella, którego znam i którego każdy katolik powinien poznać. Jest to bowiem człowiek Kościoła, który głosił Chrystusa i moralne nauczanie Kościoła bez lęku i z pełną świadomością ceny, jaką może za to zapłacić. I zapłacił ją zachowując poczucie humoru i - jak Chrystus - miłość do swych nieprzyjaciół

– wyjaśnił o. Fessio.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 października

Czwartek XXVI Tydzień zwykły 
Powiadam wam: Sodomie lżej będzie
w ów dzień niż temu miastu..

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 10, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter