9 grudnia
piątek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Parolin: po misji abp Gallaghera ocenimy szanse na wizytę papieża w Kijowie

Ocena: 0
773

Po zakończeniu misji arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera (szefa watykańskiej dyplomacji) na Ukrainie, która rozpoczęła się wczoraj rano, rozważone zostaną możliwości kontynuowania prób mediacji, czy planowana będzie wizyta papieża w tym ogarniętym wojną kraju – poinformował sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin podczas spotkania na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie.

Fot. VaticanMedia - kard. Pietro Parolin

Kardynał Parolin stwierdził, że „obecnie na Ukrainie jest arcybiskup Gallagher, który myślę, że wróci w niedzielę. Zobaczymy, także po zakończeniu jego misji, co należy czynić”. Najbliższy współpracownik Ojca Świętego przyznał, że „na razie Papież nie ma zamiaru jechać (do Kijowa – przyp. KAI) ale będzie to oceniane w świetle tej misji”. Zaznaczył, że i Ukraina, i Rosja muszą być gotowe do zaakceptowania mediacji Stolicy Apostolskiej.

Watykan nie może się narzucać, ale może się zaoferować, co już wielokrotnie czynił i pozostaje do dyspozycji. Tylko wtedy, gdy z ich strony będzie również wola, będzie można podjąć konkretną inicjatywę

– stwierdził kard. Parolin.

++++++++++++++++

Przybyłem przekazać wam słowa poparcia ze strony Ojca Świętego i wyrazić naszą solidarność

– powiedział 18 maja abp Paul Richard Gallagher odwiedzając ośrodek dla przesiedleńców wewnętrznych we lwowskiej parafii św. Jana Pawła II. Sekretarz ds. stosunków Stolicy Apostolskiej z pastwami odwiedził także ośrodek w Sołonce przy klasztorze św. Józefa sióstr benedyktynek.

Arcybiskup Gallagher rozmawiał z Ukraińcami, którzy w wyniku wojny stracili domy i pracę i nie mają dokąd wrócić. Dzielili się oni swoimi losami, często bardzo dramatycznymi.

To dla mnie wielka radość, że mogę tu być dzisiaj z wami. Przyjechałem na Ukrainę w imieniu Papieża Franciszka. Będąc tu zaledwie kilka godzin, byłem już świadkiem Waszego cierpienia – ale też wielkiej odwagi narodu ukraińskiego. Przybyłem przekazać wam słowa poparcia ze strony Ojca Świętego i wyrazić naszą solidarność. Mam nadzieję, że z wiarą w Chrystusa obecnego tu pośród was i przy wsparciu całego świata pokonacie wszelkie trudności. Papież Franciszek przesyła wam swoje błogosławieństwo; wie o wszystkich okropnościach, które działy się na Ukrainie przez ostatnie dwa miesiące. Wie też, że jesteście ludźmi silnymi i szlachetnymi. Modlimy się za tych, którzy zginęli i za tych, którzy tak jak Ty stracili swoje domy. A wy nadal bądźcie odważni i silni – a Ukraina odrodzi się, jak widzieliśmy dzisiaj w krótkim przedstawieniu przed kościołem. Niech wasze dzieci rosną silne, wierne i piękne. Cały świat katolicki modli się za was. Wszyscy jesteśmy z Ukraińcami, jesteśmy z Wami!

- mówił abp Gallagher zwracając się do mieszkańców Centrum przy lwowskiej parafii św. Jana Pawła II.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Piątek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
Dasz światło życia idącym za Tobą
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 11, 16-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter