19 sierpnia
poniedziałek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Parolin: najlepszym lekiem jest miłosierdzie

Ocena: 0
1079

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin zaleca „miłosierdzie jako lek” na takie czyny, jak ostatnio w Stambule.

2016-01-14 10:10
ts / Watykan (KAI), sg

– Boli nas to, co się wydarzyło [w Turcji], a jednocześnie potwierdza, że najlepszym lekiem w obliczu zła jest zawsze miłosierdzie – powiedział kard. Parolin na marginesie wczorajszej prezentacji w Watykanie najnowszej książki papieża Franciszka.

Oświadczył też, że „bez tego miłosiernego spojrzenia, o którym często mówi papież Franciszek, będzie niemożliwe wyjście z konfliktów”. Jeśli nie dojdzie do wzajemnego przeproszenia, „nigdy nie zostanie przerwany krąg przemocy i konfliktów”.

W turystycznej dzielnicy Stambułu Sultanahmet, na placu między Błękitnym Meczetem i świątynią Hagia Sofia, doszło do samobójczego zamachu 12 stycznia w godzinach porannych. Zginęło 10 osób, a 15 jest rannych. Wszystkie ofiary śmiertelne to obcokrajowcy, głównie Niemcy. Do ataku nikt się nie przyznał, ale – jak powiedział premier Turcji Ahmet Davuto?lu – dokonał go członek terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie (IS).

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdo?an, który przemówił trzy godziny po zamachu, potwierdził, że przeprowadził go zamachowiec-samobójca. Miał pochodzić z Syrii.

Turcja doświadczyła dwóch krwawych zamachów bombowych w ubiegłym roku; oba są przypisywane IS. W lipcu w ataku w mieście Suruç, przy granicy z Syrią, zginęło ponad 30 ludzi, głównie prokurdyjskich działaczy.

10 października przed głównym dworcem w Ankarze w najkrwawszym zamachu w historii Turcji śmierć poniosło ponad 100 osób.

W reakcji władze Turcji latem ub.r. przyłączyły się do międzynarodowej koalicji zwalczającej dżihadystów i nasiliły aresztowania domniemanych członków IS.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

"... przyjdź i chodź za Mną!"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 2,11-19, Ps 106 (105),34-...44, Mt 19,16-22
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -