13 listopada
wtorek
Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Nycz do dziennikarzy: zawsze kierujcie się sumieniem

Ocena: 0
956

Wobec wyzwań współczesnego świata, w tym fali uchodźców, Kościół musi okazywać miłosierdzie – powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz na spotkaniu z dziennikarzami.

2017-01-18 17:56
tk, am / Warszawa (KAI), sg

– Życzę wam, abyście zawsze kierowali się sumieniem – mówił do przedstawicieli mediów.

Metropolita warszawski zaznaczył, że współczesny świat przeżywa wielkie niepokoje, w tym wyzwania związane z falą uchodźców, szukających w Europie lepszego życia. – Odpowiedzią Kościoła jest ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileusz Miłosierdzia – wskazał. Papież polecił otworzyć bramy miłosierdzia nie tylko w bazylikach Rzymu i czterech tysiącach katedr na świecie, ale także na plaży na Lampedusie, gdzie po raz pierwszy afrykańscy uchodźcy spotykają się z Europą.

Kard. Nycz powiedział, że ważnymi wydarzeniami dla Kościoła w Polsce będą w tym roku Światowe Dni Młodzieży i 1050. rocznica Chrztu Polski. – Ta rocznica jest bardzo ważna, bowiem Europa i Polska się zmieniają i laicyzują – dodał. – Trzeba pytać o żywotność korzeni, z których wyrastamy – zachęcał metropolita warszawski.

Zwracając się do dziennikarzy kard. Nycz wskazywał, że przekazywane przez nich informacje muszą być rzetelne, zaś przekaz powinien oddzielać informację od komentarza. Dodał, że w dziennikarstwie można manipulować także przez dobór faktów. Metropolita warszawski życzył ludziom mediów, żeby byli stali w swych przekonaniach a w swojej pracy zawsze kierowali się sumieniem.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -