21 kwietnia
środa
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Müller o małżeństwie

Ocena: 0
769

„Żyć miłosierdziem oznacza żyć Ewangelią w całej jej pełni. Bóg nie jest bezdusznym prawodawcą, lecz Bogiem obecnym i bliskim” – powiedział kard. Gerhard Müller w wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica”.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Zapytany, czy w kwestii Komunii dla rozwodników żyjących w nowym związku papież domaga się nowego kroku, prefekt Kongregacji Nauki Wiary odpowiedział: „Mamy jasne przesłanie Jezusa i Pisma Świętego o fundamencie małżeństwa w zbawczej woli Boga. Uwarunkowania socjologiczne się zmieniają, ale trzeba też pamiętać, że istnieją różne antropologie, niezgodne z naszą, która opiera się na słowie Bożym. Trzeba głosić Ewangelię bez przeinaczeń. Franciszek chce, by lud Boży odczuł bliskość Dobrego Pasterza w przepowiadaniu i świadectwie życia chrześcijańskiego”.

Zapytany, czy Franciszek ma w Kurii Rzymskiej przeciwników, kard. Müller zapewnił, że wszyscy studiowali teologię i wiedzą, jaka jest misja papieża i jakie jest jego znaczenie dla każdego. „Żyjemy w emocjonalnej i faktycznej jedności z Franciszkiem. Niestety, niektóre media zauważają jedynie uprawnioną różnicę opinii, a nie tę wielką harmonię” – powiedział szef najważniejszego urzędu Kurii Rzymskiej. Przyznał również, że niektóre skrajne media, zwłaszcza internetowe, próbują go przeciwstawić papieżowi, czego on jednak w żadnym wypadku nie podziela. „Wszyscy służymy dziełu papieża, współpracujemy, by służyć jego misji” – podkreślił.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 kwietnia

Środa, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
Ja jestem chlebem życia.
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6,35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter