2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Joseph Zen wzywa do ekspiacji za "błogosławieństwa" par homoseksualnych

Ocena: 4.76
1361

Biskup senior Hongkongu kard. Joseph Zen Ze-kiun zaapelował, aby 10 maja obchodzić jako międzynarodowy dzień wynagrodzenia za grzech „błogosławienia" związków osób tej samej płci.

fot.PAP/EPA

W ogłoszonym 5 maja orędziu, do którego przystąpiło już wielu księży i świeckich, zwrócił on uwagę, że w poniedziałek 10 maja w Niemczech ma się odbyć wspomniany obrzęd, do którego przeprowadzenia zgłosiło się już „2500 księży, diakonów i innych pracowników duszpasterskich".

Pokazują oni w ten sposób „wrogość wobec Tradycji Kościoła i norm przez nią ustanowionych"

– stwierdził 89-letni purpurat.

Jego zdaniem, płodnym podglebiem dla tego rodzaju inicjatyw stała się rozpoczęta w 2019 tzw. Droga Synodalna Kościoła w Niemczech. To na niej „zaczęto planować a następnie ukonkretniać idee i teorie, stojące w rażącej sprzeczności z niezmiennym i odwiecznym nauczaniem Świętego Kościoła Katolickiego, założonego przez Boskiego Zbawiciela na mocnej opoce Apostołów” – głosi oświadczenie kardynała.

Odniósł się on następnie do „szerzących się tam błędów”, wśród których wymienił „zadeklarowany zamach na kapłaństwo, zarówno przez wysiłki zmierzające do zniesienia celibatu kościelnego, jak i przez narzucanie wyświęcania kobiet, a także zapowiedziany atak na małżeństwo, celowe podważanie nierozerwalnego związku mężczyzny i kobiety oraz narzucanie i zrównanie związków sodomickich z miłością, którą nasz Pan Jezus Chrystus wyniósł do godności sakramentu”. Autor oświadczenia przypomniał określenie schizmy z Kodeksu Prawa Kanonicznego i zaznaczył, że „niemiecka Droga Synodalna dąży z każdym dniem do przekształcenia się w krok wiodący do jednoznacznej schizmy i herezji”.

Kardynał i pozostali współautorzy ww. dokumentu poprosili papieża o „podjęcie niezbędnych środków, aby położyć kres wnioskom płynącym z niemieckiej Drogi Synodalnej oraz, jeśli zajdzie taka konieczność, o zastosowanie odpowiednich sankcji kanonicznych wobec propagatorów wstrząsającego odejścia zarówno od nauczania, jak i od wspólnoty z Kluczami Piotrowymi”.

Na zakończenie swego apelu jego sygnatariusze wezwali do uczynienia z 10 maja „międzynarodowego dnia modlitwy i wynagrodzenia za wszystkie zniewagi i działania bluźniercze, popełnione przez duszpasterzy Kościoła niemieckiego, którzy zeszli z [właściwej] drogi, prosząc o odmówienie Litanii do Najświętszego Serca publicznie i prywatnie i – jeśli będzie możliwe – o odprawie Mszy św. «pro remissione peccatorum» [o odpuszczenie grzechów] i o komunię św. wynagradzającą”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 grudnia

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 13, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Smakuj chwile
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter