22 stycznia
wtorek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Dziwisz o o. Górze: Młodzież będzie go wspominać jako dobrego ojca

Ocena: 0
1376

"O. Góra odszedł do wieczności, ale pozostał w naszej pamięci jako znakomity i charyzmatyczny duszpasterz młodzieży, która z pewnością długo będzie go wspominać jako dobrego ojca, prowadzącego ją z całym zaangażowaniem do Pana Boga" – napisał kard. Stanisław Dziwisz w liście kondolencyjnym odczytanym w środę podczas uroczystości pogrzebowych o. Jana Góry OP w Poznaniu.

2015-12-30 13:09
lk / Poznań (KAI), mz

List skierowany do przewodniczącego KEP abp Stanisława Gądeckiego odczytał podczas Mszy świętej pogrzebowej biskup pomocniczy krakowski Grzegorz Ryś.

W liście kard. Dziwisz napisał, że śmierć. o Góry zaskoczyła wszystkich. "Ojciec Góra odszedł do wieczności, ale pozostał w naszej pamięci jako znakomity i charyzmatyczny duszpasterz młodzieży, która z pewnością długo będzie go wspominać jako dobrego ojca, prowadzącego ją z całym zaangażowaniem do Pana Boga" – zaznaczył metropolita krakowski.

Zdaniem kard. Dziwisza, ojciec Jan Góra odznaczał się dobrocią i ogromnym wyczuciem duszpasterskim. "Znał młodzież, ale ponadto doskonale odczytywał znaki czasu i starał się służyć młodym dzięki wielkim zdolnościom serca i umysłu, jakie posiadał" – zauważył w liście kardynał.

Jak dodał, Lednica pozostanie wielkim świadkiem osobowości ojca Jana. "To tu uczył młodzież, gdzie są prawdziwe wartości, prowadził ją do Chrystusa, czerpiąc siłę z przywiązania do Kościoła i jego pasterzy. Odznaczał się przy tym wielką wiernością i posłuszeństwem" – napisał metropolita krakowski.

"Tym się tłumaczy jego oddanie do Ojca Świętego Jana Pawła II, w którym szukał i odnajdywał inspirację do tego, jak służyć młodzieży. Jego miłość do Jana Pawła II dawała mu siłę również wtedy, kiedy napotykał trudności" – dodał kardynał.

Następnie wyjaśnił, że zaangażowanie o. Jana Góry i oddanie sprawie Bożej łączyło wielu ludzi wokół jego osoby i działalności. Stworzył środowisko, które zapewne zachowa ukazaną przez niego duchowość i będzie się nią kierowało w swoim życiu – stwierdził w liście kard. Dziwisz.

Ojciec Góra – podkreślił także w liście metropolita krakowski – uczył młodzież, jak odnosić się do spraw dotyczących Ojczyzny, "kierując się zdrowym patriotyzmem, który przejął ze swojego środowiska rodzinnego".

Jak zaznaczył kard. Dziwisz, przekazał w ten sposób swoje świadectwo o Zmarłym, którego znał "od jego czasów kleryckich w Krakowie i który mnie również darzył swoją przyjaźnią".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -