13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Czerny: w wojnie nie ma plusów

Ocena: 0
280

Nie ma sensu zastanawiać się, czy ta wojna jest gorsza lub lepsza od innych. To strata czasu, a także braku szacunku dla tych, którzy żyją na tej wojnie i doświadczają jej jako czegoś katastrofalnego – powiedział kard. Michael Czerny SJ w wywiadzie dla CNN na temat wojny na Ukrainie.

fot.Vatican Media

Prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka podkreśla, że ważniejsze jest skupienie się na tym, co mówi Papież: że pokój jest możliwy, że jest on konieczny i że wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni.

Kard. Czerny przypomina jednak, że obecnie toczy się na świecie kilkanaście innych wojen, w których też giną ludzie i które również powodują ogromne zniszczenia. Problem polega jednak na tym, że nas i was to nie obchodzi – dodał szef watykańskiej dykasterii. Mówiąc o prawdziwym obliczu wojny, wspominał swe niedawne spotkania z ukraińskimi uchodźcami na Węgrzech i Słowacji.

Spotkałem matki z dziećmi, które właśnie pożegnały się ze swymi mężami. Na te wszystkie cierpienia spowodowane przez wojnę nakłada się jeszcze ta tragedia rozstania z najbliższymi i niewiedza, jak to się wszystko skończy

– powiedział w wywiadzie dla CNN kard. Czerny.

Bardzo mnie to poruszyło i pomogło na nowo zrozumieć to, co mówi Papież Franciszek, byśmy nie szukali w wojnie jakichś plusów, korzyści. Wojna to absolutne zero, to same straty. Jeśli chodzi o podróż Papieża na Ukrainę, to wszystko jest możliwe. Tu nie chodzi o kalkulacje, ale o to, by wnieść coś ważnego w tym momencie. Gdy Papież zobaczy, że może coś zmienić, to zrobi to. To jest pewne.

– wyjaśnił prefekt ds.Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter