25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Cantalamessa na czas rekolekcji: Wierzysz?

Ocena: 0
354

W Watykanie trwają rekolekcje Papieża i Kurii Rzymskiej. Od czasu pandemii odbywają się one w formie indywidualnej. Na każdy z tych dni kaznodzieja domu papieskiego przygotował jednak dwuminutowe rozważanie, przeznaczone dla odbiorców watykańskich mediów.

wikipedia

Dziś kard. Raniero Cantalamessa skupił się na pytaniu, które Pan Jezus postawił św. Marcie przed grobem jej brata Łazarza: „Wierzysz?”.

„Odstaw na chwilę na bok to wszystko, czego nauczyłeś się z katechizmu i co powtarzasz w wyznaniu wiary – mówił kard. Cantalamessa. – Wejdź w tę intymną przestrzeń, w której jesteś tylko ty i Bóg. I zadaj sobie to pytanie: czy wierzę? (…) Św. Paweł mówi, że sercem wierzymy, a ustami wyznajemy. Czy moje wyznanie wiary wypływa z serca? Wiara otwiera nowe horyzonty. Tylko ona może nam dać odpowiedź na odwieczne pytania człowieka: kim jestem, skąd pochodzę, dokąd zmierzam? Era cyfrowa podsuwa nam nowy obraz, który może nam uświadomić, czym jest wiara. Sieć internetowa. Wchodzisz na stronę Google i jesteś połączony. Cały wirtualny świat stoi przed tobą otworem. Coś podobnego daje ci wiara. Bez kabli, bez żadnych dodatkowych kosztów. Krótka modlitwa, proste poruszenie serca, jedno spojrzenie na obrazek Jezusa na twoim stole… i jesteś połączony. Połączony nie ze światem wirtualnym, lecz rzeczywistym. Jedynym, który jest naprawdę rzeczywisty, bo wieczny, bo jest to świat Boży”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter