31 października
sobota
Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Barbarin papieskim wysłannikiem do Manili

Ocena: 0
585

Papież Franciszek minował kard. Philippe'a Barbarina, metropolitę Lyonu swoim wysłannikiem na 4. Apostolski Międzynarodowy Kongres Miłosierdzia Bożego (WACOM). Odbędzie się on w stolicy Filipin Manili w dniach 16-20 stycznia br.

fot. Wikipedia.org

Spotkanie organizuje rada Apostolskich Międzynarodowych Kongresów Miłosierdzia Bożego, na której czele stoi od 2008 r. metropolita Wiednia kard. Christoph Schönborn.

Idea Kongresów Bożego Miłosierdzia zrodziła się po śmierci papieża Jana Pawła II wśród "przyjaciół“: kard. Stanisława Dziwisza, kard. Audrysa Bačkisa z Litwy, kadr. Luisa Tagle z Filipin oraz kard. Jean-Louisa Taurana z Kurii Rzymskiej. „Sugestią stały się słowa, wypowiedziane przez Jana Pawła II w Łagiewnikach w 2002 roku. – Jak bardzo świat potrzebuje dziś Bożego miłosierdzia! – mówił wówczas papież.

Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia, którą wprowadził do kalendarza liturgicznego. W Roku Wielkiego Jubileuszu 2000 Jan Paweł II kanonizował zakonnicę i mistyczkę Faustynę Kowalską (1905-1938), czczoną jako krzewicielkę Bożego Miłosierdzia. Wizerunek Jezusa Miłosiernego z podpisem „Jezu ufam Tobie“ jest znany i czczony w wielu krajach świata.

Pierwszy światowy Apostolski Międzynarodowy Kongres Miłosierdzia Bożego odbył się w Rzymie w 2008 w 3. rocznicę „powrotu Jana Pawła II do domu Ojca”, drugi natomiast – w 2011 roku w Krakowie-Łagiewnikach. Obok spotkań międzynarodowych odbywają się też kongresy krajowe, a także kontynentalne. Ostatni kongres światowy odbył się w 2014 w stolicy Kolumbii – Bogocie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 października

Sobota, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie bo jestem cichy i pokornego serca.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Flp 1,18b-26; Ps 42,2-3.5; Łk 14,1.7-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter