31 marca
piątek
Beniamina, Dobromierza, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kamień węgielny u Dobrego Pasterza

Ocena: 0
2893

Bp Romuald Kamiński w ostatnią niedzielę września dokonał aktu wmurowania kamienia węgielnego pochodzącego z grobu św. Faustyny Kowalskiej w Parafii pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Warszawskim Miedzeszynie.

fot. Rafał Laszuk

- Ta świątynia, którą postawimy z kamienia, cegieł, drzewa, będzie miejscem spotkania z Panem Bogiem. To spotkanie obliguje nas do budowania kościoła żywego. To tutaj będą dokonywać się wielkie rzeczy - powiedział w swojej homilii bp Romuald Kamiński, zwracając uwagę na trud drogi duchowej każdego wiernego. Ubolewał jednocześnie nad losem świątyń w krajach Europy zachodniej, które nierzadko są likwidowane, bądź zmiana ich roli mija się z celami kontemplacyjnymi. - Należy nawiązać do dzisiejszego wydarzenia, gdzie to Chrystus jest fundamentem każdego fragmentu naszego bycia (…) Wasza wspólnota zrobiła dobry krok budując dom dla Chrystusa. On jest pośród nas - zaznaczył bp Romuald Kamiński - Mam taką myśl, aby kiedyś to miejsce stało się centrum modlitwy o powołania kapłańskie i o świętość dla kapłanów. Już dzisiaj ogarniamy modlitwą wszystkich, którzy służą Chrystusowi w jego kościele - zwrócił się do biskupa i wiernych ks. Marcin Ożóg, proboszcz parafii Dobrego Pasterza.

Autorem projektu kościoła jest pracownia WGDESIGN Pana Wojciecha Gałązki. Postęp prac budowlanych można obserwować przez stronę internetową parafii, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 marca

Piątek, V tydzień Wielkiego Postu
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 10, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter