19 sierpnia
poniedziałek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Już są w Panamie

Ocena: 5
991

Pierwszy dreamliner 787-9 z 294 pielgrzymami z dziesięciu diecezji, w tym z kilkunastu kapłanami oraz trzema biskupami, wyleciał w poniedziałek 14 stycznia.

fot. Magdalena Gronek

Podróż poprzedziły Msze Święte w kaplicy na Lotnisku Chopina na warszawskim Okęciu. Liturgii dla liczącej 102 osoby grupy z diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

W homilii biskup zachęcał do wdzięczności za dar wiary i odważnego dawania jej świadectwa w czasie spotkania z rówieśnikami z innych kultur. – Potrzeba, byśmy mieli głębokie przekonanie, że jesteśmy w tej podróży przedstawicielami wszystkich, których nosimy w naszych sercach. Byśmy byli tymi, którzy zaniosą do Panamy doświadczenie naszych diecezji, parafii, rodzin oraz tego wszystkiego, co jest wpisane w każdego z nas – zaapelował.

Oprócz bp. Solarczyka młodym z diecezji warszawsko-praskiej towarzyszy sześciu kapłanów, w tym czterej księża diecezjalni: diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Jacek Grzybowski, dyrektor Akademika Praskiego ks. Wojciech Lipka oraz dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Emil Parafiniuk.

Trwające tydzień Dni w Diecezjach młodzież spędza w diecezji Chitré, którą zamieszkują w większości katolicy. Dla jednych wyjazd ma charakter typowo religijny i stanowi szansę na doświadczenie Boga, dla innych zaś jest przede wszystkim okazją poznania obcej kultury. – Niezwykłym wydarzeniem jest sama obecność na placu, czas nocnego czuwania wśród milionów osób, które pochodzą z całego świata, ale myślą podobnie jak ja, które mają podobne ideały. Doświadcza się wówczas nieopisanej radości i mocy Ducha Świętego. Człowiek chciałby, aby to trwało, aby można było tego jeszcze raz doświadczyć – dzielił się Wojciech z Warszawy.

Wydarzenia centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

"... przyjdź i chodź za Mną!"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 2,11-19, Ps 106 (105),34-...44, Mt 19,16-22
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -