22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sesja: "O synodalności ekumenicznie", przed Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan - 14 stycznia

Ocena: 0
329

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Rada KEP ds. Ekumenizmu zapraszają na sesję/debatę zatytułowaną „O synodalności ekumenicznie”, poprzedzającą Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie, z udziałem przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich, odbędzie się jutro (14 stycznia, piątek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej domu Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie przy ul. Żytniej 11.

Celem debaty jest zaprezentowanie znaczenia synodalności w różnych Kościołach chrześcijańskich oraz próba odpowiedzi na pytanie czy, i czego wzajemnie możemy się od siebie w tej sferze nauczyć. Po prezentacji stanowisk Kościołów prawosławnego, katolickiego, luterańskiego i metodystycznego, poruszony zostanie wątek jak poszczególne Kościoły mogłyby współdziałać z Kościołem katolickim w związku z jego Synodem o synodalności. Zostanie także przedstawiona tematyka i przebieg zbliżającego się Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-25 stycznia 2022.

W wydarzeniu udział wezmą: Bp Jacek Jezierski - biskup elbląski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu; Bp Andrzej Malicki - superintendent naczelny Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP; prezes Polskiej Rady Ekumenicznej; Ks. dr Henryk Paprocki - Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny; Ks. dr Adam Malina - prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP; Ks. prof. Sławomir Pawłowski SAC - sekretarz Rady KEP ds. Ekumenizmu. Prowadzenie: Marcin Przeciszewski, KAI.

Sesja odbędzie się 14 stycznia (piątek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej domu Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie (paulistki) przy ul. Żytniej 11.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 14 stycznia (piątek) do godz. 12.00.

Wydarzenie transmitowane będzie także na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube:

Czytaj także: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-27 stycznia)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lipca

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
święto św. Marii Magdaleny
Mario, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 20,1.11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter