30 września
piątek
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz w Starej Miłośnie

Ocena: 0
3499

Bp Marek Solarczyk w niedzielę 1 stycznia 2017 w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi przewodniczył Mszy Świętej z okazji 80-lecia istnienia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie.

fot. Jacek Kalinowski / Idziemy

Ksiądz prałat Krzysztof Cyliński – proboszcz parafii w słowach powitania dostojnego gościa zwrócił się prośbą o modlitwę o błogosławieństwo dla parafian i przyszłych pokoleń, które w tej parafii będą wielbić Boga.

Nabożeństwo sprawowane było w nowej świątyni p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą 25 września 2016r. konsekrował abp Henryk Hoser SAC. W czasie Eucharystii modlono się o szybki powrót do zdrowia ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W homilii bp Solarczyk zaznaczył, że przeżywamy wiele różnych okazji i wiele intencji wpisanych w nasze życie, które odnoszą się do przeszłości i przyszłości. To wszystko jest wpisane liturgię, w ewangeliczny obraz św. Łukasza. – Jest Jezus, Józef, ale i jest Maryja jako ta, która 8 dni temu urodziła swojego pierworodnego syna, jako ta która od 9 miesięcy nosiła w sobie wszystkie wydarzenia z Nazaretu. Zostały one w prosty i wymowny sposób dzisiaj podsumowane w słowach, że oto nadano mu imię Jezus, którym go nazwał Anioł zanim poczęło się w łonie Matki. Imię to znaczyło Bóg Zbawia – przypomniał hierarcha.

Odwołując się do przykładu Świętej Rodziny bp Solarczyk powiedział, że parafia to rzeczywistość zrodzenia Boga. – Bogactwo wpisane we wspólnotę wiary, gdzie jest wiele darów, spraw, które są w ludzkich sercach, w małżeństwach, w rodzinach i które są rozwijające się i zbliżające do pełnego narodzenia Dziecię Boga. Ta tajemnica ma sprawić, że rzeczywiście inni odnajdą sens, odbudują swoją nadzieję, będą potrafili z ufnością i darem pokoju w sercu spojrzeć na to, co jest w ich życiu. To jest bogactwo parafii. Warto stać się świadkiem, darem, narzędziem Bożego działania dla innych – dodał.

Biskup Solarczyk złożył życzenia dla parafian, aby rozważając dzisiejsze czytania i dziękczynienie za 80 lat istnienia parafii potrafili zobaczyć, jak wielkie jest dziedzictwo rodzenia się Boga i jak ważne, aby potrafili przeżyć je w swoim życiu. Aby cudownie i odpowiedzialnie potrafili być opiekunami jak Święta Rodzina tych darów i tajemnic, które Pan Bóg im szczególnie zawierza.

Młodzież, w imieniu społeczności parafialnej złożyła biskupowi Solarczykowi podziękowanie za sparowaną Eucharystię.

Uroczystość uświetnił chór parafialny, którego kierownikiem jest Władysław Świstak (organista), zaś dyrygentem Grzegorz Korzeniewski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Piątek, XXVI tydzień zwykły, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter