20 lutego
środa
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz służb mundurowych

Ocena: 0
710

W Watykanie rozpoczął się jubileusz żołnierzy i służb mundurowych. Zakończy go niedzielna Msza w Bazylice św. Piotra pod przewodnictwem kardynała sekretarza stanu.

2016-04-30 00:21
RV / Watykan, mz

Pierwszym punktem jubileuszu było sympozjum o posłudze ordynariatów polowych.

Szef watykańskiej dyplomacji przypomniał na nim, że ofiarami wojen są nie tylko cywile, ale również żołnierze i ich rodziny. Wymaga to specjalnej posługi ze strony Kościoła. Jednym z przyjętych od niedawna zadań kapelanów wojskowych jest propagowanie wśród żołnierzy międzynarodowego prawa humanitarnego. Abp Paul Gallagher zaznaczył, że Stolica Apostolska jest sygnatariuszem wielu międzynarodowych porozumień. W ten sposób chce zachęcić wspólnotę międzynarodową do większej ochrony godności człowieka w kontekście konfliktów zbrojnych oraz do wprowadzenia zakazu niektórych typów uzbrojenia.

O specyfice posługi duszpasterskiej wśród żołnierzy mówił też kard. Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów. Podkreślił on, że ordynariaty polowe nie służą zapełnianiu dziur w zwyczajnym duszpasterstwie, lecz są odpowiedzią na szczególne potrzeby żołnierzy. Mają oni być samarytanami pokoju. Niekiedy wymaga to od nich najwyższej postawy chrześcijańskiej, jaką jest oddanie własnego życia za przyjaciół – podkreślił kard. Ouellet.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -