18 lipca
czwartek
Erwina, Kamila, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz sióstr franciszkanek

Ocena: 0
55

– Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża przez swój własny i specyficzny charyzmat mają udział w Bożym promieniowaniu. I to właśnie ono niejako tak naprawdę je podtrzymuje – abp Wojciech Polak w czasie uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Marcina na Starym Mieście w Warszawie, gdzie stulecie istnienia świętowało Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. 

fot. Anna Dąbrowska

Liturgię, której przewodniczył metropolita warszawski, ks. kard. Kazimierz Nycz, koncelebrowało pięciu biskupów, a także liczni kapłani związani ze zgromadzeniem oraz prowadzonym przez siostry ośrodkiem dla niewidomych w Laskach. Przed Mszą aktorzy oraz podopieczni i absolwenci placówki zaprezentowali program słowno-muzyczny pt. “Niewidoma Matka Niewidomych”.

W czasie homilii abp Polak odniósł się do słów Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, który uważał, że powstałe zgromadzenie ma charakter szczególny. – Swoją wyjątkowość Zgromadzenie i nasze Drogie Jubilatki zawdzięczają niewątpliwie swej charyzmatycznej założycielce, ale także swemu specyficznemu powołaniu do służby osobom niewidomym – mówił. – Sam Prymas Tysiąclecia, w czasie pogrzebu Matki Elżbiety Czackiej, dodawał, że ta wyjątkowość Zgromadzenia wynika już choćby tylko z samej jego nazwy: Franciszkanki Służebnice Krzyża. Na zakończenie Mszy Świętej kard. Kazimierz Nycz zaapelował o modlitwę w intencji powołań do życia zakonnego oraz beatyfikacji założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, matki Elżbiety, a także prymasa Wyszyńskiego. Po Mszy siostry ugościły zgromadzonych poczęstunkiem w klasztorze.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście"

Dziś w Kościele: czwartek, XV tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 3, 13-20; Ps105; Mt 11, 28-30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -