10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz parafii w Markach

Ocena: 0
488

Okrągłą rocznicę stu lat istnienia świętowała w minioną niedzielę wspólnota parafii pw. św. Izydora w Markach. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył abp Henryk Hoser SAC.

– Sto lat temu, kiedy trwała pierwsza wojna światowa, kiedy trwały zabory, narodziło się nowe życie, narodziła się nowa wspólnota, tak jak dziecko które przychodzi na świat. Z nadzieją na coś nowego, pięknego. Bóg tworzy z nami historię – powiedział proboszcz parafii, ksiądz Kazimierz Sztajerwald.

W okolicznościowym kazaniu arcybiskup podkreślił rolę, jaką od lat pełni świątynia. – Jest to wielki dzień, dzień dziękczynienia za sto lat istnienia tej parafii i jeszcze dłuższego istnienia tej świątyni. Dziękujemy Bogu za wszelkie dobro, które się w tych czasach, w tych miejscach dokonało przez ludzi, którzy już odeszli, ale i tych, którzy jeszcze są wśród nas, a do tego dobra się przyczynili. Od czasu, gdy tu powstała pierwsza świątynia, rozbrzmiewa i Słowo Boże. Ono nas prowadzi. Ono nas uczy. Ono nas tworzy. Jest takim rylcem bożym, który kształtuje naszą duszę, nasze sumienie i pośrednio też nasze ciała. Bo przecież na naszym obliczu albo się maluje świętość albo grzech – przemawiał do wiernych.

Na koniec nabożeństwa ksiądz arcybiskup dokonał zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi oraz pobłogosławił wiernych. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbyło się uroczyste wręczenie medali pamiątkowych i medali dla zasłużonych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter