31 marca
piątek
Beniamina, Dobromierza, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz Neokatechumenatu w Marysinie Wawerskim

Ocena: 0
422

Swoje czterdziestolecie 5 stycznia świętowała Neokatechumenalna formacja działająca przy parafii Św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim. Jubileuszowi przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński.

fot. Rafał Laszuk

Wspólnota Neokatechumenalna zapoczątkowana przez ówczesnego ks. proboszcza Jerzego Dziurzyńskiego zrzesza wiernych pochodzących także z sąsiednich parafii. Działającą w duchu II Soboru Watykańskiego drogę formacyjną wspiera obecny ks. proboszcz Bernard Czerwiński. Priorytetem dla animatorów grup jest prowadzenie ich członków do dojrzałości chrześcijańskiej poprzez Słowo Boże, liturgię i wspólnotę. 

– Człowiek, który uświadamia sobie łaskę zjednoczenia z Bogiem od razu powinien zacząć się nią dzielić. Wszyscy prorocy działali na tej zasadzie. Otrzymawszy powołanie szli z posługą – podkreślił w homilii bp Romuald Kamiński, przywołując przykłady żywotów Jana Chrzciciela i Matki Bożej. Wskazał na konieczność niesienia świadectwa bliźnim na drodze wiary. – Tego nie da się zamknąć we własnym wnętrzu. Nawet byłoby to grzechem i zdradą wobec Pana Jezusa, gdybyśmy chcieli te dary zawłaszczyć tylko dla siebie – mówił o istocie człowieczeństwa wykluczającej takie postawy jak egoizm, czy bierność w głoszeniu Dobrej Nowiny.

Jak wskazał ks. bp Romuald Kamiński, okrągły jubileusz formacji przypadł na dzień przed uroczystością Objawienia Pańskiego. To szczególny czas dla każdego wiernego, przypominający o oddawaniu czci Zbawicielowi. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 marca

Piątek, V tydzień Wielkiego Postu
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 10, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter