10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz Miłosierdzia wyzwaniem dla Caritas

Ocena: 0
910

Jubileusz Miłosierdzia jest wyzwaniem dla Parafialnych Zespołów Caritas, istniejących w każdej parafii w Polsce – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

2015-12-03 12:29
rm / Radom (KAI), sg

Ks. Subocz, który był gościem Radia Plus Radom podkreślił, że Jubileusz Miłosierdzia przyczyni się do większego zaangażowania w działalność charytatywną. – Ten czas ma spowodować większe zaangażowanie całego społeczeństwa, bo Kościół to jesteśmy my wszyscy. Papież Franciszek mówi o "misjonarzach miłosierdzia". Dlatego chcemy, by w całej Polsce, we wszystkich parafiach powstały Zespoły Caritas, a tym samym zwiększyła się ilość wolontariuszy – mówił ks. Subocz.

Ks. Subocz dodał, że wspólnota parafialna jest odpowiedzialna za ludzi w potrzebie. – Poprzez wizytę duszpasterską w parafiach chcemy poznać sytuację polskich rodzin, które z nich potrzebują wsparcia, by następnie dane te przekazać Zespołom Caritas – dodał ks. Subocz.

Z najnowszego raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w 11 tys. parafiach w Polsce działa ponad 60 tys. organizacji. Nie ma zbyt szczegółowych informacji na temat liczby beneficjentów pomocy parafialnej.

Rok Święty Miłosierdzia rozpocznie się 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy 20 listopada 2016 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter