22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz Miłosierdzia wyzwaniem dla Caritas

Ocena: 0
803

Jubileusz Miłosierdzia jest wyzwaniem dla Parafialnych Zespołów Caritas, istniejących w każdej parafii w Polsce – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

2015-12-03 12:29
rm / Radom (KAI), sg

Ks. Subocz, który był gościem Radia Plus Radom podkreślił, że Jubileusz Miłosierdzia przyczyni się do większego zaangażowania w działalność charytatywną. – Ten czas ma spowodować większe zaangażowanie całego społeczeństwa, bo Kościół to jesteśmy my wszyscy. Papież Franciszek mówi o "misjonarzach miłosierdzia". Dlatego chcemy, by w całej Polsce, we wszystkich parafiach powstały Zespoły Caritas, a tym samym zwiększyła się ilość wolontariuszy – mówił ks. Subocz.

Ks. Subocz dodał, że wspólnota parafialna jest odpowiedzialna za ludzi w potrzebie. – Poprzez wizytę duszpasterską w parafiach chcemy poznać sytuację polskich rodzin, które z nich potrzebują wsparcia, by następnie dane te przekazać Zespołom Caritas – dodał ks. Subocz.

Z najnowszego raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w 11 tys. parafiach w Polsce działa ponad 60 tys. organizacji. Nie ma zbyt szczegółowych informacji na temat liczby beneficjentów pomocy parafialnej.

Rok Święty Miłosierdzia rozpocznie się 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy 20 listopada 2016 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły