3 czerwca
środa
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz Arcybiskupa

Ocena: 2.5
3168
Mija właśnie 10 lat od sakry biskupiej abp. Henryka Hosera SAC, obecnie ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.
20150319 11:53 Idziemy, diecezja.waw.pl
 
Z tej okazji otaczamy Księdza Arcybiskupa serdeczną modlitwą i życzymy wytrwałości w odważnym przyznawaniu się do Chrystusa i głoszeniu Jego Ewangelii.

Świętowanie rocznicy z udziałem Jubilata zaplanowano w katedrze warszawsko-praskiej w uroczystość św. Józefa, 19 marca, o godz. 18.00.

22 stycznia 2005 roku był szczególnym dniem dla polskich pallotynów. W liturgiczne wspomnienie św. Wincentego Pallottiego papież Jan Paweł II powołał ks. Henryka Hosera SAC do godności arcybiskupiej, mianując go Sekretarzem Pomocniczym Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i Przewodniczącym Rady Wyższej Papieskich Dzieł Misyjnych. Stolicą tytularną abp. Hosera zostało Tepelte (Tunezja).

Sakrę biskup-nominat przyjął w kaplicy Papieskiego Kolegium Urbanianum w Rzymie 19 marca 2005 roku, w uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, z rąk prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Crescenzio Sepe. Współkonsekrującymi byli sekretarz Jana Pawła II abp Stanisław Dziwisz i metropolita Kigali abp Thaddée Ntihinyurwa. Za dewizę biskupią abp Hoser przyjął słowa z 1 Listu św. Jana Apostoła (3,20): Bóg jest większyMaior est Deus.

24 maja 2008 r. papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezjalnym diecezji warszawsko-praskiej. Ingres do bazyliki katedralnej Świętych Michała i Floriana w Warszawie, w trakcie którego kanonicznie objął diecezję, odbył 28 czerwca 2008 r.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Środa, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Jestem Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Bogiem nie umarłych, lecz żywych.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Tm 1,1-3.6-12; Ps 123,1b-2; Mk 12,18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter