20 lipca
piątek
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz Arcybiskupa

Ocena: 2.5
2899
Mija właśnie 10 lat od sakry biskupiej abp. Henryka Hosera SAC, obecnie ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.
20150319 11:53 Idziemy, diecezja.waw.pl
 
Z tej okazji otaczamy Księdza Arcybiskupa serdeczną modlitwą i życzymy wytrwałości w odważnym przyznawaniu się do Chrystusa i głoszeniu Jego Ewangelii.

Świętowanie rocznicy z udziałem Jubilata zaplanowano w katedrze warszawsko-praskiej w uroczystość św. Józefa, 19 marca, o godz. 18.00.

22 stycznia 2005 roku był szczególnym dniem dla polskich pallotynów. W liturgiczne wspomnienie św. Wincentego Pallottiego papież Jan Paweł II powołał ks. Henryka Hosera SAC do godności arcybiskupiej, mianując go Sekretarzem Pomocniczym Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i Przewodniczącym Rady Wyższej Papieskich Dzieł Misyjnych. Stolicą tytularną abp. Hosera zostało Tepelte (Tunezja).

Sakrę biskup-nominat przyjął w kaplicy Papieskiego Kolegium Urbanianum w Rzymie 19 marca 2005 roku, w uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, z rąk prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Crescenzio Sepe. Współkonsekrującymi byli sekretarz Jana Pawła II abp Stanisław Dziwisz i metropolita Kigali abp Thaddée Ntihinyurwa. Za dewizę biskupią abp Hoser przyjął słowa z 1 Listu św. Jana Apostoła (3,20): Bóg jest większyMaior est Deus.

24 maja 2008 r. papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezjalnym diecezji warszawsko-praskiej. Ingres do bazyliki katedralnej Świętych Michała i Floriana w Warszawie, w trakcie którego kanonicznie objął diecezję, odbył 28 czerwca 2008 r.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI