5 lipca
niedziela
Marii, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jezus na Stadionie. Transmisja na żywo

Ocena: 0
1177

Stadion Narodowy w Warszawie 1 lipca gości po raz trzeci uczestników spotkania „Jezus na Stadionie”. Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo, którą prowadzi Salve.tv.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całej Polski bierze w sobotę udział w rekolekcjach 'Jezus na Stadionie'. Piąte, jubileuszowe uwielbienie Jezusa w Mocy Ducha Świętego, które poprowadzi o. John Baptist Bashobora, nawiedzi peregrynująca po kolejnych polskich diecezjach kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

– Wpatrując się w Maryję, która jest Żywą Monstrancją Jezusa Chrystusa będziemy wsłuchiwać się w Boże Słowo i wspólnie wielbić Boga – powiedział abp Henryk Hoser SAC. Rekolekcje będą w całości transmitowane przez Radio Warszawa i Salve.tv.

– Jezus powiedział, że gdzie dwóch albo trzech zgromadzonych jest w Jego imię, tam On jest pośród nich. Możemy zatem liczyć, że modlitwa kilkudziesięciu tysięcy ludzi zjednoczonych wokół Syna Bożego i Jego Matki będzie dla nas czasem obfitego błogosławieństwa – wyraził nadzieję biskup warszawsko-praski.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 8.30 modlitwą różańcową po której zostanie uroczyście wprowadzona ikona Matki Bożej Częstochowskiej. Historię obrazu oraz rolę Najświętszej Maryi Panny w dziejach narodu przybliży uczestnikom jeden z ojców paulinów.

W tym roku scena na której usytuowany jest ołtarz ma kształt konturów mapy Polski. Innym akcentem narodowym będą biało-czerwonych flag które w czasie śpiewów będą powiewać na stadionie na znak uwielbienia Boga – zapewnia jedna z organizatorek, Magdalena Plucner. Na te rekolekcje przygotowano również specjalny hymn, który kilkukrotnie zostanie odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych. 

W programie obok konferencji o Johna Bashobory przewidziane jest również wystąpienie krajowego koordynatora Odnowy Charyzmatycznej w Polsce ks. Sławomir Płusa. – Rekolekcje na stadionie będą jednym z głównych punktów tegorocznych obchodów jubileuszowych ruchu. – Dziękując Bogu za dar ożywienia jaki odnowa wniosła do Kościoła w Polsce będziemy wspólnie wielbić Pana przyzywając Jego mocy do naszych serc, naszych rodzin, domów i miejsc pracy by zostały przemienione – powiedziała s. Tomasza. 

Rekolekcje w całości będą transmitowane przez diecezjalną rozgłośnię Radio Warszawa. – Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw tym, którzy z różnych powodów nie będą mogli fizycznie wziąć udział w spotkaniu modlitewnym – powiedział dyrektor programowy rozgłośni ks. Mariusz Wedziuk. Zapewnił, że obok tego co będzie się działo na płycie stadionu będzie również okazja do posłuchania świadectw samych uczestników rekolekcji. Rozpoczęcie transmisji rekolekcji zaplanowane jest na godz. 8.50.

Nad bezpieczeństwem uczestników spotkania będzie czuwało ok. 1,3 tys. osób, w tym policja, służby informacyjne, logistyczne i medyczne. Specjalną grupę stanowi 350 wolontariuszy, którzy od kilku miesięcy pod okiem fachowców przygotowują się do swojej przyszłej posługi. 

W spotkaniu weźmie także udział kilkadziesiąt wydawnictw katolickich z całej Polski. Z ich oferty książkowej będzie można skorzystać w czasie przerw między konferencjami.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Za 9,9-10; Ps 145,1b-2.8-11.13-14; Rz 8,9.11-13; Mt 11,25-30
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter