30 marca
czwartek
Anieli, Kwiryna, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jezus na nowotarskim lodowisku

Ocena: 0
937

Pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” odbyła się w sobotę 10 czerwca w Nowym Targu czwarta edycja wydarzenia ewangelizacyjnego "Jezus na lodowisku". Mszę świętą na lodowisku odprawił bp Grzegorz Ryś.

Uczestnicy spotkania mogli pomodlić się przy relikwiach św. Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy z Lisieux. Odbyła się również konferencja, którą wygłosił o. Jerzy Kielech.

Pod koniec dnia Eucharystii przewodniczył bp Grzegorz Ryś. – To jeden z najważniejszych momentów tego wieczoru, tego spotkania. Nastąpi rozesłanie i wyjdziecie stąd. Chodzi o to, abyście mieli w sobie tyle miłości, aby – jak mówi papież Franciszek – przyciągnąć do Chrystusa drugiego człowieka. Było cudownie, gdyby was zobaczyli, że można z Nim żyć, cieszyć się albo smucić się z Nim – podkreślił bp Ryś.

W tym roku podczas wydarzenia „Jezus na lodowisku” odbyła się kwesta na rzecz dzieci z Aleppo. Zebrane środki zostaną przekazane w całości potrzebującym przez Salezjański Wolontariat Misyjny. Jeden z wolontariuszy opowiedział o swojej pracy w Syrii.

Nowotarskie wydarzenie ewangelizacyjne zostało dofinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Targu, a uczestniczyło w nim wiele osób, także spoza Podhala.

Przez cały dzień można było skorzystać z sakramentu pojednania, była także specjalna kaplica z Najświętszym Sakramentem. Na pomoc w opiece nad najmłodszymi mogli liczyć rodzice, bo działała strefa malucha. Do nabycia były też nowości z rynku wydawniczego o tematyce religijnej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 marca

Czwartek, V tydzień Wielkiego Postu
Jeśli ktoś zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 51-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter