30 września
środa
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

JEZUS MIŁOSIERNY NA ŁAGIEWNICKIEJ WIEŻY

Ocena: 0
476

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach skierowało do wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego słówo na terogoczną Nowennę.

Drodzy Czciciele Bożego Miłosierdzia! 

W Wielki Piątek tradycyjnie rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Dziś już wiemy, że w tym roku to będzie całkowicie inne Święto Miłosierdzia – przeżywane w nadal obowiązujących, wynikających z troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, ograniczeniach związanych z uczestnictwem w zgromadzeniach religijnych. Dlatego chcemy Was zachęcić do bardziej intensywnego włączenia się w Nowennę i duchowe przeżywanie Święta Miłosierdzia Bożego w łączności z nami. Każdego dnia o godz. 15.00 dzięki transmisji internetowej na stronach www.milosierdzie.pl [1] i www.faustyna.pl [2] można włączyć się w Nowennę. 

Pielgrzymi nie będą mogli wziął bezpośredniego udziału w Święcie Miłosierdzia, które uroczyście obchodzimy co roku na łagiewnickim wzgórzu. Dlatego postanowiliśmy, aby Jezus Miłosierny wyszedł im naprzeciw i dał się zobaczyć… Na naszej łagiewnickiej wieży umieściliśmy obraz Jezusa Miłosiernego, który znajdował się zawsze na ołtarzu polowym podczas Święta Miłosierdzia. To będzie znak łączności z Łagiewnikami w tym trudnym czasie, „aby każdy mógł spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Siostra Faustyna: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą” (Dz. 613). A jeśli szczerym sercem odpowie 'Jezu, ufam Tobie!', znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków” / por. Jan Paweł II, 7 czerwca 1997 r./.


Zaraz po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego przekażemy szczegółowe informacje, dotyczące wspólnego przeżywania Święta Miłosierdzia i dalszych znaków naszej łączności...

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Środa, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
«Pójdź za Mną»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 9,1-12.14-16; Ps 88,10b-15; Łk 9,57-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter