20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jemen: islamiści wysadzili w powietrze katolicki kościół

Ocena: 0
985

Z okrzykiem „Allah akbar” (Bóg jest wielki) czterech zamaskowanych mężczyzn dokonało napadu w dzielnicy Moualla w Adenie – drugim co do wielkości mieście Jemenu.

2015-12-10 23:20
(KAI/RV) / Aden, sg

Podczas ataku terroryści wysadzili w powietrze miejscowy kościół katolicki, zamieniając go w kupę gruzów. Świątynia, koło której znajduje się niewielki cmentarz, została wybudowana w latach pięćdziesiątych, gdy kraj ten należał do Imperium Brytyjskiego.

Od roku w Jemenie trwają walki między szyickim plemieniem Huthi a wojskami rządowymi, wspieranymi przez Arabię Saudyjską i inne kraje arabskie. Równocześnie nasiliła się tutaj terrorystyczna działalność Al-Kaidy i bojówek tzw. Państwa Islamskiego, które są – według miejscowej policji – odpowiedzialne za zniszczenie katolickiej świątyni.

16 września spalono również kościół św. Józefa położony w innej części Adenu. W rezultacie wojny domowej większość katolików opuściła kraj, a opiekę nad pozostałymi sprawuje dwóch braci salezjanów pochodzących z Indii. Oprócz tego w kraju pozostało ok. 20 sióstr Matki Teresy, opiekujących się w czterech ośrodkach osobami upośledzonymi umysłowo.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -