28 stycznia
sobota
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra znów dostępna dla wiernych!

Ocena: 0
889

Sanktuarium w Częstochowie jest ponownie dostępne dla pielgrzymów. Po zniesieniu częściowych ograniczeń, do kaplicy może wejść 46 osób, do bazyliki 60, a do kaplicy pokutnej, gdzie odbywa się spowiedź - 16.

Fot. idziemy.pl

Paulini zachęcają do wykorzystania możliwości nawiedzania Sanktuarium, przypominają o konieczności posiadania maseczek ochronnych i zachowania bezpiecznej odległości.

Od dziś, jednorazowo, do bazyliki może wejść 60 osób, do kaplicy Matki Bożej 46, a do kaplicy pokuty 16. Zapraszamy do wykorzystania tej możliwości osobistego nawiedzenia Sanktuarium. Jeżeli okaże się, że będzie znaczna liczba wiernych, która będzie chciała uczestniczyć we Mszy świętej, będziemy wtedy zastanawiać się nad otwieraniem zewnętrznych kaplic na potrzeby Eucharystii.

- informuje kustosz Sanktuarium, o. Waldemar Pastusiak. Podkreśla, że klasztor od początku przestrzega rygorów bezpieczeństwa, w przekonaniu, że jest to wyraz troski o bliźniego i siebie samego. Na Jasnej Górze regularnie prowadzona jest dezynfekcja zarówno kaplicy Matki Bożej, jak i bazyliki.

Zniesienie części ograniczeń to radosna wieść, zapraszamy na Jasną Górę, może jeszcze nie tak jakbyśmy chcieli, nie już, nie natychmiast, ale poczujmy już tę nadzieję na kolejne spotkania z Maryją

- mówi o. Pastusiak. Podkreśla, że wszystkim dodaje wielkiej siły fakt, że miliony osób pielgrzymują tu duchowo.

W tym czasie Jasna Góra pobiła wszelkie rekordy. To dla nas wielkie wyzwanie i zobowiązanie, ogromny zaszczyt, że wierni gromadzą się wokół Matki, by stąd czerpać siły

- zauważa paulin.

Przybywających na Jasną Górę pielgrzymów w dalszym ciągu obowiązuje przestrzeganie nakazu zakrywania ust i nosa, a także zachowywania bezpieczniej odległości między poszczególnymi osobami. Przed wejściem do kaplicy i bazyliki ustawione są także pojemniki z płynem dezynfekującym, z których powinni korzystać wierni.

Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, z dniem 20 kwietnia 2020 roku ulega zmianie przepis określający liczbę osób mogących uczestniczyć w liturgii. Uzależniona ona została od powierzchni kościoła, przy zastosowaniu przelicznika - 1 osoba/15 m2. Do liczby tej nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących podczas Mszy św.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Sobota, III tydzień zwykły - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter