10 grudnia
wtorek
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra: modlitwa wynagradzająca za profanację w Płocku

Ocena: 0
1497

Paulini i pielgrzymi podejmują na Jasnej Górze modlitwę wynagradzającą za akt profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, który miał miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia.

fot. M. Mazur, Episkopat.pl

Do szydzenia z Jasnogórskiego Obrazu doszło na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, gdzie budynki, w tym kosze na śmieci oraz przenośne toalety, zostały oklejone sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były stylizowane na tęczowe barwy, które są znakiem rozpoznawczym środowisk LGBT.

– Apelujemy, aby niezależnie od przekonań i poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących – prosił przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego. 

– Ten wielki ból przeszywa serce, nas, posługujących tu na Jasnej Górze, ale myślę, że wszystkich Polaków. Módlmy się o przemianę serc i nawrócenie dla niewierzących, dla zagubionych i dla wrogów Kościoła Świętego – mówił o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

W modlitwę ekspiacyjną od rana włączają się licznie nawiedzający dziś Jasną Górę pielgrzymi indywidualni i w grupach zorganizowanych oraz mieszkańcy Częstochowy.

Wielu wyznaje, ze wiadomość z Płocka była wstrząsająca. – Wręcz trudno było uwierzyć, że w naszym narodzie, który jest narodem katolickim, narodem prawym, dla którego najważniejsze są Bóg, honor, Ojczyzna, mogło się stać coś tak przerażającego – mówiła Barbara Barańska z pielgrzymki Rodzin Katyńskich.

– Tę intencję wynagradzającą będziemy szczególnie mocno ofiarowywać Bogu podczas uroczyście celebrowanej Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 – zapowiada rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Koronka jest odprawiana na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

– Jesteśmy podbudowani postawą wielu pielgrzymów, którzy z oznaką pewnego współczucia, ale też i wewnętrznego oburzenia z powodu tego, co się stało przychodzą na Jasna Górę, by Boga przepraszać, wynagradzać i prosić o nawrócenie. Będziemy modlić się za ludzi, którzy takich haniebnych rzeczy się dopuścili. To jest godzenie w uczucia religijne, to jest podnoszenie ręki na nasze wartości religijne, duchowe, kulturowe – mówił rzecznik prasowy Jasnej Góry.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

Dziś w Kościele:
+ poniedziałek, II tydzień Adwentu,
wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
lub wspomnienie św. Leokadii, dziewicy i męczennicy
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 35,1-10; Ps 85,9-14; Łk 5,17-26
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -