11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra bezpieczna i gotowa na tzw. drugi szczyt pielgrzymkowy

Ocena: 0
407

Przed kolejnym szczytem pielgrzymkowym kustosz Jasnej Góry zapewnia, że sanktuarium jest gotowe na przyjęcie pątników a paulini czynią wszystko, by było tu bezpiecznie. O. Waldemar Pastusiak OSPPE zaprasza na uroczystości odpustowe 26 sierpnia, które rozpoczną się już w wigilię święta i przypomina o stosowaniu się do zaleceń związanych z epidemią koronawirusa.

Fot. episkopat.pl

Bardzo prosimy korzystać, przed wejściem i wyjściem, ze środków do dezynfekcji rąk

- zachęca kustosz. Żartobliwie zauważa, że „raz pachną one ładniej raz gorzej, ale są skuteczne, a dziś mówią, że zapach alkoholu płynący od człowieka budzi powszechne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa". Podkreśla też, że wszystkie miejsca modlitwy są na Jasnej Górze systematycznie dezynfekowane.

Zapewniamy, że bazylika, kaplica są regularnie dezynfekowane. Nakładamy profesjonalne środki, takie jakie są używane w szpitalach, na salach operacyjnych. I choć nie są to tanie środki, to dają poczucie bezpieczeństwa, a wielu pielgrzymów przychodzi teraz na Jasną Górę i chcemy, by była ona otwarta dla wszystkich i byśmy mogli czuć się tu bezpiecznie

- informuje.

Paulini przypominają, że w kwestiach bezpieczeństwa dotyczących koronawirusa wiele zależy od samych pielgrzymów, dlatego proszą, w trosce o siebie i innych, o dyscyplinę i odpowiedzialność.

Komunikaty dotyczące stosowania się do zasad bezpieczeństwa wyznaczonych przez Sanepid odczytywane są na Jasnej Górze na zakończenie Mszy św. Specjalnie przygotowane, przez paulinów i policję, spoty informacyjne emitowane są, także w wersji wideo, na telebimach znajdujących się na placu przed szczytem.

Na Jasnej Górze rozpoczyna się tzw. drugi szczyt pielgrzymkowy, związany z obchodzonym 26 sierpnia świętem Matki Bożej Częstochowskiej. Już przybywają licznie pielgrzymi, a w najbliższych dniach ruch pątniczy nasili się, większe i mniejsze pielgrzymki piesze, sporo jest grup rowerowych, autokarowych, nie brakuje rodzin i indywidualnych wiernych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter