10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Izrael: policja zamknęła kościoły Erytrejczyków

Ocena: 0
203

Izraelska policja tymczasowo zamknęła cztery kościoły diaspory erytrejskiej na południu Tel Awiwu. Według mediów uzasadniono to względami bezpieczeństwa. Bezpośrednim powodem są gwałtowne starcia między zwolennikami reżimu Erytrei, jego przeciwnikami i policją w ubiegły weekend.

fot. Pixabay

Policja miała informacje wywiadowcze na temat możliwych dalszych protestów Erytrejczyków w Tel Awiwie. Zamknięcie miejsc kultu ma zmniejszyć ryzyko dalszych aktów przemocy. Podczas zamknięcia w kościołach nie mogą odbywać się żadne modlitwy. Decyzja została podjęta w porozumieniu z czołowymi przedstawicielami Kościoła. Jej krytycy nazwali tę decyzję naruszeniem wolności religijnej.

W zeszłym tygodniu co najmniej 170 osób zostało rannych, a co najmniej 50 aresztowanych w starciach przed ambasadą Erytrei. Policja użyła gumowych kul, a także ostrej amunicji przeciwko demonstrantom protestującym przeciwko festiwalowi na terenie ambasady.

Podobne incydenty miały ostatnio miejsce w innych krajach, w tym w Szwecji, Kanadzie i USA, podczas wydarzeń upamiętniających 30. rocznicę objęcia władzy przez prezydenta Isajasa Afewerkiego. Afewerki, który rządzi w tym północno-wschodnim kraju Afryki od 1993 roku, jest oskarżany o poważne naruszenia praw człowieka.

Szacuje się, że 18 000 migrantów z Erytrei mieszka w Izraelu, wielu z nich w złych warunkach w Tel Awiwie i okolicy. Według doniesień, wnioski o azyl są zatwierdzane tylko w wyjątkowych przypadkach. Przedstawiciele izraelskiego rządu, w tym premier Benjamin Netanjahu, ogłosili „rozprawienie się” z nielegalnymi imigrantami w Izraelu po zamieszkach. Celem jest "repatriacja wszystkich pozostałych nielegalnych imigrantów z państwa Izrael".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5, 17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter