4 sierpnia
wtorek
Dominika, Protazego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Indyjscy biskupi: niepokojące ataki na mniejszości

Ocena: 0
6919

W obliczu ataków na chrześcijan i inne mniejszości w Indiach wzywamy, aby nowy rok był czasem pokoju i harmonii, miłości i braterstwa oraz integralnego rozwoju wszystkich grup etnicznych i religijnych w naszym kraju – czytamy w oświadczeniu tamtejszego episkopatu.

fot. pixabay.com

Biskupi przypomnieli, że w ostatnim czasie miała miejsce cała seria wydarzeń, które zagrażają fundamentalnym wartościom, na których opiera się państwo indyjskie. Jako przykład podali agresję na dalitów, którzy zostali zaatakowani w czasie pokojowego marszu.

W opublikowanej nocie biskupi potępili także atak nacjonalistycznych bojówkarzy hinduistycznych na kolegium katolickie. Sforsowali oni chroniący go mur, wykrzykiwali antychrześcijańskie i wulgarne hasła oraz znieważyli obecnych tam księży i seminarzystów. A wszystko to przy biernej postawie policji, która obecna na miejscu zdarzenia, nie uczyniła nic, aby temu atakowi zapobiec.

Biskupi indyjscy podkreślili także, że nie do przyjęcia jest określanie przez niektórych polityków mniejszości chrześcijańskiej i muzułmańskiej jako „niebezpiecznych dla narodu”. „Najbardziej niepokoi fakt, że tego typu wydarzenia nie zostają w żaden sposób napiętnowane” – czytamy w oświadczeniu Episkopatu Indii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 sierpnia

Wtorek, XVIII Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
«Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 30,1-2.12-15.18-22; Ps 102,16-21.29 i 22-23; Mt 15,1-2.10-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter