11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym DW-P (zdjęcia, video)

Ocena: 0
698

W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego.

Fot. Diecezja warszawsko-praska

Zbieramy się tutaj świadomi tego, że o własnych siłach za wiele zdziałać nie możemy. Owoce byłyby ogromnie słabe i małe. A jak słuchaliśmy w Ewangelii: „żniwo jest wielkie”, a to znaczy, że trzeba mieć zasób sił i mądrości, żeby sprostać wszystkim zadaniom, jakie jawią się w życiu przed każdym z nas

– mówił w homilii pasterz Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Fotorelacja z inauguracji: link

Ks. prof. dr hab. Krzysztof Warchałowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, podczas inauguracji nowego roku akademickiego 2020/2021 pokrótce przedstawił główne rysy formacji kandydatów do kapłaństwa oraz podsumował ubiegły rok akademicki.

Ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, do którego afiliowane jest Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej, zwrócił uwagę, że inauguracja w tym roku niesie ze sobą wymiar niepewności.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr. hab. Paweł Skibiński z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Prelegent przybliżył gościom postać Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, mówiąc o cnotach, które praktykował w ciągu swojego kapłańskiego życia, a które były istotnym elementem w procesie beatyfikacyjnym.

Dziękuję Opatrzności Bożej, że jedenastu młodych ludzi zdecydowało się wstąpić do naszego Seminarium. Jest to dla nas wielka łaska i wielka radość. Tak sobie myślę, że Matka Boża wiele może. I ta Zwycięska nam naprawdę pomaga. Dziękuję za to dzisiejsze wielkie wydarzenie i proszę wszystkich: pamiętajcie w modlitwie.

– powiedział na zakończenie uroczystości biskup Romuald Kamiński.

Podczas uroczystości odbyła się ceremonia immatrykulacji, czyli przyjęcia w poczet studentów PWTW, jedenastu alumnów seminarium. Ślubowali oni m.in. wytrwałe pogłębianie wiedzy oraz zdobywanie umiejętności, aby lepiej służyć Kościołowi i Ojczyźnie. Pierwszy rok rozpoczęli alumni w wieku od 19 do 27 lat. Sześciu po maturze w tym roku, czterech po maturze ukończyło studia bądź podjęło pracę. Czterech z kandydatów pochodzi z Warszawy, sześciu z miejscowości podwarszawskich, jeden spoza diecezji warszawsko-praskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter