20 marca
poniedziałek
Klaudii, Eufemii, Maurycego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Ocena: 0
2082

– Chcemy w jednym miejscu i w jednym czasie w sposób całościowy zająć się zagadnieniem katolickiej nauki społecznej – powiedział Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” podczas konferencji prasowej zapowiadającej I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej.

fot. materiały prasowe

Przez dwa dni uczestnicy tego wydarzenia zastanawiać się będą, jak od teorii nauczania Kościoła, przejść do praktyki.

Festiwal trwał będzie od 5 do 6 października w warszawskim Hotelu Bellotto przy ul. Senatorskiej 13/15. Złożą się na niego panele eksperckie, dyskusje teologów, przedstawicieli środowisk biznesu, edukacji, polityki oraz warsztaty przedsiębiorczości. Organizatorzy pragną pokazać, że każda z przestrzeni życia społecznego może być zagospodarowana na sposób ewangeliczny. Wypracowane rozwiązania zostaną przekazane do Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski oraz do władz parlamentarnych i samorządowych.

Festiwal rozpocznie Msza Święta pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, a zakończy Eucharystia, której będzie przewodniczył kard. Kazimierza Nycz, metropolita warszawski. Wykład wprowadzający wygłosi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

Inspiracją tego przedsięwzięcia w Polsce była współpraca organizatora, Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, z Fundacją Giuseppe Toniolo z Włoch, która od siedmiu lat z powodzeniem organizuje Festival della Dottrina Sociale della Chiesa w Weronie. W polski projekt włączyły się też Fundacja „Civitas Christiana” oraz Obserwatorium Społeczne z Wrocławia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Informacje i zapisy można znaleźć na www.festiwalkns.pl. Honorowy patronat nad festiwalem objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Patronat medialny sprawuje tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 marca

Poniedziałek, IV tydzień Wielkiego Postu
Nawracajcie się,
bliskie jest królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 1, 16. 18-21. 24a lub Łk 2, 41-51a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter